zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Oddział zamiejscowy wyższej uczelni w Zawierciu, rower miejski i rynek. Zakończyły się dwudniowe warsztaty

W środę i czwartek w Zawierciu odbyły się warsztaty “Kierunki rozwoju Zawiercia i powiatu zawierciańskiego”.

W środę warsztaty odbyły się w starostwie powiatowym, dziś – w urzędzie miasta. Uczestniczyli w niej m.in. prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, starosta zawierciański Gabriel Dors, radni miejscy i powiatowi oraz szefowie instytucji z Zawiercia, a także były rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.

Wśród omawianych tematów była np. kwestia edukacji.

Przy obecnej reformie edukacji perspektywa utworzenia oddziału wyższej szkoły oddala się. Prawodawstwo na to nie za bardzo pozwala. Akces do współpracy wyraziła Politechnika Częstochowska – mówił prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Dyskutowano również o tym, jak ważne jest to, aby miasto miało swój rynek lub inne centralne miejsce spotkań.

Nie mamy rynku, ale mamy ring – czyli koło, które otacza wszystkie najważniejsze punkty w mieście. Po godzinie 18:00 centrum zamiera, pracujemy nad tym, żeby ożywić tę przestrzeń. W centrum mamy fontannę, która przyciąga ludzi. Chcemy dopracować to miejsce, aby było jeszcze lepsze. Miasto jest podzielone przestrzennie przez tory kolejowe, a z drugiej strony przez DK78. Mamy historyczną ulicę – ul. Marszałkowską – która była przez wiele lat zaniedbana. Mamy zabytkowe osiedle TAZ, które jest kolebką naszej historii, coś w rodzaju Giszowca. Mamy takie “wyspy” w mieście, które żyją w swoim mieście – np. Kromołów, Żerkowice, Skarżyce – mówił włodarz Zawiercia.

Zdjęcia: Agencja Rozwoju Zawiercia / własne

7 KOMENTARZY

  1. Dlaczego nigdy nie wspomina się o drugim,starszym osiedlu TAZ,tym przy ul.11 Listopada? To też historia miasta! I przy tej ulicy jest też perełka -jedyny w mieście,o pięknej architekturze budynek z podcieniami.

  2. Konarski jest cienki jak bolka szelki. Naobiecywał gruszek na wierzbie, a teraz potulnie fontanny będzie ulepszał. Fontanny dał miastu Ryszard Mach. Proponuje panie konarski wymyśl pan coś swojego! Coś czuje, ze jeszcze nam się czkawka odbije ta prezydentura…

  3. jaki wiceprezydent koson ??? nie ma chyba na szczescie w polsce takiego prawa ze nieletni moze byc wiceprezydentem, on najpierw niech zda mature, skonczy studia a pozniej troche popracuje, a dopiero wowczas niech piastuje tak wazne stanowisko, bo co on w teraz umie, jakie ma doswiadczenie itd.

  4. A co z Galerią Leszka Dutki? Co następne w kolejce do zniszczenia, bo to najłatwiejsze i nie wymaga myślenia? Ha,na festiwal rapu-sztandarowy pomysł władzy-już mam frazę!

  5. Te żałosne komentarze świadczą o tym , że piszący je nie uczestniczyli w tym wydarzeniu ani nawet nie oglądali transmisji on-line w internecie. Gdyby tam byli lub oglądali transmisję to by wiedzieli , że organizatorem tych tak zwanych Warsztatów Charette było CMC Poland z prezesem Koziczem i jego ekipą na czele oraz silną, albo raczej Śmieszną Grupą pod wezwaniem NIE DLA KOPALNI. W tej sytuacji nie trzeba być bardzo domyślnym aby się zorientować, że celem tych warsztatów było odzyskanie przez Kozicza kontroli nad samorządem w Zawierciu, którą utracił po sromotnej klęsce Grima. Kozicz usilnie przekonywał prezydenta żeby koniecznie powołał pełnomocnika do kontaktów z przedsiębiorcami, czyli z nim. Prezydent Konarski bardzo słusznie zauważył , że to zadanie będzie pełniła Agencja Rozwoju Zawiercia, bo między innymi do tego celu została utworzona. To bardzo słuszne stanowisko prezydenta daje nadzieje , że Zawierciańska Ośmiornica zdycha i bezpowrotnie utraci wpływ na funkcjonowanie naszego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.