zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Odcinek DW791 będzie zamknięty od 30 września do 20 grudnia. Rozpoczyna się inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich [MAPA]

Ważna informacja dla kierowców: w poniedziałek 30 września tymczasowo zamknięty zostanie odcinek Drogi Wojewódzkiej nr 791 od Hotelu Villa Verde niemal do ronda w Myszkowie-Mrzygłodzie.

Od 30 września kierowców jadących w kierunku Myszkowa czekają utrudnienia. W związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 791, zostanie zamknięty fragment DW 791 (ul. Mrzygłodzka i ul. Zawiercka). Odcinek ten przebiega od ronda łączącego ul. Inwestycyjną z ul. Mrzygłodzką (koło Hotelu Villa Verde) niemal do ronda w Mrzygłodzie. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 78 od DW 791 (odcinek Zawiercie – Siewierz) i DW nr 793 (odcinek Siewierz – Myszków). Droga będzie zamknięta do 20 grudnia – informuje Urząd Miejski w Zawierciu na swoim profilu na Facebooku.

Zamknięcie drogi jest związane z inwestycją realizowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, która polega na przebudowie DW 791 na odcinku od DK78 do DK 1. W czwartek 5 września podpisano umowę pomiędzy ZDW a firmą Drog-bud Sp. z o. o.

Koszt tej inwestycji to ponad 238 mln zł (w tym ponad 139 mln zł z funduszy UE). Zakres prac obejmuje przede wszystkim: przebudowę drogi w celu uzyskania parametru technicznego nośności – kategorii ruchu KR5 przy dopuszczalnym nacisku osi 115 kN oraz klasy technicznej G; przebudowę konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie szerokości drogi; przebudowę i korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę/budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych; korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę obiektów mostowych; zastosowanie elementów bezpieczeństwa ruchu i budowę innych elementów wyposażenia pasa drogowego – czytamy na stronie internetowej ZDW w Katowicach.

Mapka: Urząd Miejski w Zawierciu

4 KOMENTARZE

  1. ale fojnie jak byde izdzol od Myskowa wrescie bendom poidelka i pasniki dla zwiesokof dzienkuje w imjeniu sarnow lisof pzow i kur i kacek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.