zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Od soboty 17 października nowe obostrzenia: mniej ludzi w transporcie publicznym, wydarzenia sportowe bez publiczności, w kościołach 1 osoba na m2, zawieszone siłownie i baseny

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty 17 października w całej Polsce obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia.

Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):

 • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
 • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
 • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
 • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
 • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
 • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
 • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Oprócz tego wyznaczono kilkadziesiąt powiatów i miast w strefie czerwonej. W województwie śląskim są nimi: powiat cieszyński, częstochowski, kłobucki, żywiecki, Częstochowa oraz Ruda Śląska (obowiązują tam bardziej restrykcyjne obostrzenia).

Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

17 KOMENTARZY

 1. A to wszystko przez tych co tak kozaczą i nie przestrzegają obostrzeń, nie noszą maseczek oraz piszą na Facebooku że nie ma koronawirusa. Sami nie noszą i innych nakłaniają. A potem wielkie larmo na wszystkich i Rząd że są rygory…..

 2. Było mówione już parę miesięcy temu że może być druga fala zarażeń na jesień. Czy tak ciężko zrozumieć niektórym że to okres bardziej podatny na wzrost zachorowań??? Bo jesteście lewakami…proste. Wam wiecznie nic nie pasuje lewackie pasożyty. Wam tylko w głowie antyPIS i anty PIS psychole….. To przez was teraz mamy wszyscy obostrzenia frajerskie lewaki!!!! Nie przez Rząd…. Przez waszą postawę właśnie….

  • Przecież to Duda i Morawiecki głosili,że nie należy bać się wirusa i ostentacyjnie pokazywali się bez maseczek! Matko jedyna,to z nich ukryci lewacy! Piąta kolumna!

 3. “No bo nie ma koronawirusa, nie słuchajcie Rządu PIS, chodźcie na protest przeciwko maseczkom”….. To teraz macie lewackie pomioty że wszyscy przez was mamy obostrzenia i przez ludzi naiwnych do potęgi… Społeczeństwo totalnie dało się w ch…. zrobić i tyle. Przez was teraz wiele spraw nie będę mógł zrobić. Je…….ć was lewaki, antypolskie społeczeństwo!!!!

   • Zbaczając z tematu postanowiłem uświadomić niektórych o co chodzi Rządowi i jak to mniej więcej wygląda bo chyba nie wiedzą po co są programy 500+, i inne. Otóż, ideą Marszałka Józefa Piłsudskiego było pomaganie mieszkańcom miast i wsi i byl socjalistą ale nie można tego porównywać do komunistów i lewicy! Socjalizm i komunizm to dwa różne pojęcia. Założył partię PPS w walce z komunistami, by utworzyć rząd w tamtych krytycznych momentach. Jego celem było podniesienie chłopów i mieszkańców na duchu pod zaborami i w czasie wojny i obrona wartości polskich w trudnym czasie oraz zapewnienie podstawowych środków do życia. Chciał wolnej Polski, Polski w której państwo by zapewniło podstawę do życia. Podstawę która pozwoli na funkcjonowanie państwa. Wystąpił z niej, z własnej założonej partii zdruzgotany,
    gdyż członkowie coraz bardziej szli w kierunku lewicy i wschodu, którzy głosowali tak jak teraz przeciwko Polsce na rzecz kasy od ruskich do własnej kiermany. To komuniści wypaczyli pomaganie obywatelom i dlatego socjal kojarzy się z tym właśnie tak jak tęcza z LGBT i tymi pedałami choć przecież wiemy czego jest symbolem tęcza. Kiedyś podstawowym obowiązkiem przez Króla było dbanie o swoich mieszczan i to normalne i co, to też już można nazwać komunistyczny program??? No nie xD bo to podstawowa zasada i obowiązek był. Chyba że królowie na co inne wydawali…. Więc dziwię się głosom że programy Rządu i PIS bardzo rażą niektórych a to przecież podstawowy obowiązek dbania o mieszkańców i poszerzania dobrobytu w państwie. To państwo i dany rządzący musi zapewnić bezpieczeństwo, płace, rozwój gospodarczy, służbę zdrowia po to by przecież funkcjonowało to państwo a nie by była anarchia i samowola jak to chcecie wy….lewacy i nie jest to żądny socjal….tylko normalne funkcjonowanie państwa a to WY komuchy lewicowe wypaczyliscie to pojęcie i chcecie wszystko sprywatyzować i sprzedać by hajs w kieszeni był a ludzie niech sami się martwią!!! To wy doprowadziliscie do tego że interesy Polski zostały sprzedane!!! To wy lewackie gnidy lewicowe doprowadziliscie do tego że za waszych czasów była bieda, umowy śmieciowe, elastyczny czas pracy, rozkładany VAT, teraz podwyżki śmieci i wody w Zawierciu, że ludzie wyjeżdżali za granicę by było coś do garnka włożyć bo robili za najniższą krajową… To wasza wina że są obostrzenia i zawsze coś złego się dzieje gdy wy jesteście!!! Zawsze!!! Wasza obecność lewaki powoduje że będzie się coś źle działo…..

 4. Jeśli chodzi o kierunki polskiej sceny politycznej , to przysłowiowe “lewactwo” (lewica) a co za tym idzie, cały program dodatków socjalnych typu 500+, ustawowe podnoszenie minimalnej pensji, zwolnienia z podatku dochodowego itp. (i które podobają się większości społeczeństwa) wdraża partia rządząca, która rzekomo jest prawicowa. Zaś pradawna lewica, zamiast obroną robotnika i całego ludu pracującego miast i wsi, z uporem maniaka zajmuje się propagowaniem LGBT, których to ideologii nie popierali w czasie panowania prawdziwego systemu komunistycznego (lewicowego). Więc jest to już pomieszane z poplątaniem.

  • Co was opętało z tym LGBT? Niech każdy zajmie się swoim życiem, a nie tematem zastępczym, mającym na celu odwrócenie uwagi od nieudolności i przekrętów rządzących.

 5. To niech każdy przestrzega to co rządzący wprowadzają a nie robić larmo tylko dla tego że panuje chiński syf nie tylko w Polsce ale i na całym świecie… Mnie nic nie kosztuje założenie maseczki i przestrzeganie PODSTAWOWYCH zasad higieny. A ci z LGBT sami wychodzą i prowokują pedały oraz narzucają swoją chorą patologie społeczeństwu i dzieciom w szkołach, więc kto tu zajmuje się swoim życiem? Poza tym nie pouczam a wyrażam swoje zdanie które ma większość w Polsce na szczęście. Wy lewaki to se możecie rządzić ale na zachodzie. Tam was pełno. Tutaj musicie się liczyć ze stosowną reakcją na wasze panoszenie się….

  • W domu rodzinnym wpajano mi zasadę,że do łóżka,do talerza i do portfela nikomu się nie zagląda,bo jest to chamskim wścibstwem. I tego się może trzymajmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.