zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Od poniedziałku 14 września ul. Piłsudskiego będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Leśną do ul. Źródlanej [MAPA]

Jak informuje Urząd Miejski w Zawierciu, od poniedziałku 14 września ulica Piłsudskiego na odcinku od ronda z ul. Leśną do skrzyżowania z ul. Źródlaną i Senatorską zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodów.

Objazd w kierunku ulicy Łośnickiej zostanie poprowadzony ul. Leśną w prawo w ul. Sienkiewicza i dalej w ul. Równą. W tym etapie będzie otwarte dla ruchu skrzyżowanie ul. Senatorskiej z ul. Źródlaną – ruch będzie możliwy od strony ul. Senatorskiej prosto i w prawo, od ul. Źródlanej prosto i w lewo, od ul. Łośnickiej w prawo lub w lewo. Przejezdne będzie również pobliskie rondo (z wyłączeniem zjazdu w kierunku ul. Łośnickiej). Ulica Piłsudskiego (w pozostałym zakresie), ulica Łośnicka oraz ulica Filaretów w dalszym etapie realizacji inwestycji będą zawężane fragmentami do połowy szerokości jezdni. Na zawężonych odcinkach drogi będzie wprowadzana sygnalizacja świetlna (ruch wahadłowy) lub zastosowane zostanie ręczne kierowanie ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych (80% wsparcia). Wkład własny zabezpieczają Powiat Zawierciański i Miasto Zawiercie – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Jak informuje Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu, dojazd do placówki będzie się odbywał od strony ul. Nowowierzbowej.

Uwaga! Informujemy, że od poniedziałku 14.09 w związku z remontem ul. Piłsudskiego nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicy naszej szkoły. Wjazd będzie od ulicy Nowowierzbowej. Prosimy o zwracanie uwagi na oznaczenia. Dyrekcja Szkoły – czytamy na FB szkoły.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Źródło (mapka): Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.