zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

O celu bycia radnym, sesjach pełnych emocji, dociekliwości, śledzeniu i młodzieżowej radzie. Między innymi. Posłuchajcie wywiadu z Ewą Mićką [AUDIO]

Niewielu jest radnych obecnej kadencji, którzy wypełniają ustawową rolę rady gminy. A rolą rady jest (art. 15 ustawy o samorządzie terytorialnym) bycie organem kontrolnym i stanowiącym. Kontrolnym wobec włodarza gminy. A jest co kontrolować w trakcie obecnej kadencji władz miasta, bo im dłużej trwa, tym mniej jest transparentności, a więcej podwyżek, dziwnych decyzji, aroganckich zachowań i niezrozumiałych sytuacji. Jedną z tych “niewielu radnych” jest radna Ewa Mićka, która w Radzie Miejskiej w Zawierciu zasiada od kilku kadencji (jedną z nich była prezydentura Ryszarda Macha).

Posłuchajcie wywiadu z radną Ewą Mićką:

_

Paweł Kmiecik
redakcja@zawiercianskie.pl

18 KOMENTARZY

 1. Pani Ewo jako mieszkaniec Zawiercia dziękuję za te działania, o których Pani mówi w wywiadzie. Z pewnością nie jest łatwo iść pod prąd, pytać, docieka, szczególnie w sytuacjach, w których Konarski nie odpowiada ( chyba tak zachowuje się człowiek, który ma coś do ukrycia). Patrząc na Pani działania, można powiedzieć, że Pani rozumie rolę Radnego. Jeszcze raz dziękuję za taką postawę.

  • Teraz jest w opozycji i jej zadaniem jest patrzenie władzy na ręce i informowanie nas o niejasnych i podejrzanych działaniach Konarskiego i tu sprawdza się się bardzo dobrze nawet ponosząc za to zawodowe konsekwencje. To jest jej wielki sukces !!!

 2. Cieszę się, że są jeszcze radni, którzy potrafia krytykować zamiary prezydenta, które uważają za niekorzystne dla mieszkańców a nie udawać, że wszystko jest ok byle by nie stracić posady, bądź przypodobać się włodarzowi. Dziękuję Pani Ewo

 3. Co by nie mówić o Pani radnej, to na pewno wyróżnia się z “tłumu”. Jest rozpoznawalna, a nawet dorobiła się słodkiego przydomka “krzykaczki”. Każdy radny, powinien coś tam od siebie dopytywać, analizować i wręcz poszukiwać tzw. “dziury” w materiale inwestycyjnych poczynań władzy.
  Na domiar złego, większa część radnych nie popisała się podczas głosowania nad odwołaniem Panie Ewy z zajmowanego stanowiska. Odwołaniem, za sprawą niejako intrygi, której rezultat nie wyrządził najmniejszej szkody w dobrym imieniu oraz finansach, wiadomej spółki. Dlatego teraz, jeszcze bardziej zyskuje moją obiektywną sympatię, mimo że pewnie nie raz, z Jej poglądami się nie zgodzę. Trzeba grać fair, inaczej nawet banalny pojedynek bokserski, staje się niesmaczny, kiedy zwycięzcą zostaje ten, co bez pardonu, kopnął swego rywala w jaja.

 4. i znowu zawierciańśkie.pl spadło na psy, Zajmujecie się nie tym co trzeba byle tylko dogryść obecnemu prezydentowi , Wiadomo ze wspieracie poprzednika czyli Grima to widać gołym okiem, Nie jest to lojalne i sporo waszych sympatyków już się od was odwróciła, sprawdźcie sobie to, Kiedyś dało się tu czytać oglądąć dziś jest to odpychające i zbiera się na wymioty, ciągle tylko jaki to Konarski jest zły a jaki święty Grim Mićka czy Chawuła, Dors ostatni w szczególności bo od początku swojej kadencji na foteliku w Starostwie tylko śpi nie reaguje na zgłaszane problemy od mieszkańców, A jak przecież najważniejsza posadka fotelik starosty i kasiora!!! O to była ta jego walka na śmieznym blogu , byle by dopaść się do stołeczka a w du,,pie ma ludzi!!!! ale zawierciańskie tego nie chce widzieć udaje że nie ma problemu z tym panem bo jak podpaść p staroście i jego co niektórym podwładnym instytucją w których bardzo źle się dzieje

 5. Droga redakcjo zawierciańskie.pl posłuchajcie głosu mieszkańców . Może troszkę poszperajcie w instytucjach podwładnych Dorsowi tam gdzie jemu nie chce się nic robić by było lepiej bo dojdzie do tragedi i ktoś nie wytrzyma presji urzędniczek . ludzie są zestresowani i traktowani jak zero przez niektóre panie urzędniczki ale ich zachowanie wskazuje na to że góra każe im tak postępować , Sprawa dotyczy strikto jednego z urzędu podległego pod starostwo ,

 6. inny yroche tamat jakie macie doswiadczenie z ZUS Zawiercie od X lat wszystkie sprawy zlatwiam z ZUS Sosnowiec…ciekawr dlaczego? obsluga podejscie do klienta?!?!?z kforego Panie maja wymagrodzenie! z Naszych Podatkow!!! kolejny temat jak traktowanie klienta mieszkanca spoldzielni moeeszkaniowej Hutnik? Jakie macie doswiadczenia z Paniami w spoldzielni?

  • pracowałem kiedyś na obsłudze, ale nie w ZUSie. Ja się paniom nie dziwię. Codziennie zderzenie z chamstwem, agresją i wyzwiskami ludzi których pierwszy raz się “na oczy widziało” to norma. Ludzie myślą że jak za coś płacą to mogą traktować innego człowieka jak szmatę. To jest mocno wyczerpujące i obciążające psychicznie, nikt nie jest z kamienia, i trudno się dziwić ludziom z obsługi jeżeli zdarzy się komuś moment zniecierpliwienia czy podniesienia głosu, czy nawet wyraz twarzy który ci się nie podoba, jeżeli dzień w dzień zdarza się ktoś, kto przychodzi od razu z “ryjem” i nie chce słuchać jakie są rozwiązania danej sytuacji. Wypalenie przychodzi szybko i część osób obsługujących po prostu popada w obojętność oraz przewlekłe zmęczenie, na które nie pomaga urlop – i jednocześnie mogą być odbierane negatywnie przez nadwrażliwców z zewnątrz.
   A kultura osobista obowiązuje obie strony, czas sobie uświadomić, że archaiczna zasada “klient nasz pan” to szkodliwy przeżytek. Relacje między dwoma stronami opierają się na partnerstwie i wzajemnym poszanowaniu, minimum kultury osobistej.

 7. Szacunek dla Pani Ewy Mićka, że się nie sprzedała za marną posadkę w spółkach samorządowych jak poniektórzy. Ludzie nie macie za grosz honoru. Każdy prezydent prędzej czy później kończy, a wstyd pozostaje. To co robi Pani Ewa jest godne pochwały. Pytanie co zrobiła? Wytyka wszelkie nieprawidłowości na każdej sesji, a jak nie ma większości to nie jest wstanie zablokować każdej szemranej sprawy prezydenta, za to Go dokładnie ośmiesza. Ten człowiek może tylko zepsuć wszystko, dowód wystąpienia publiczne, wstyd, człowiek nie potrafi mówić, a pcha się na scenę i wychwala tych co nie powinien, zapraszając na wierzerzę. Tu najwięcej psioczy pewnie ten co zawsze przegrywa i przegrywać będzie bo to jeszcze gorszy nieudacznik, co tylko o korycie marzy. Radnym którzy ostatnio nawet zdalnie nie mogą usiedzieć i głosować też należy się nagana. Nie wymienię tu tej co ciągle jest nieobecna, a w końcu za to ma płaconą dietę. Mam nadzieję, że drastyczna podwyżka za śmieci i tym razem się nie uda nieudacznikowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.