zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“O 9.30 ktoś się nie zarazi, a o 10 już tak? Dla mnie to bez sensu.” Posłuchajcie, co zawiercianie myślą o “godzinach dla seniorów” [AUDIO]

15 października 2020 roku ponownie zostały wprowadzone tzw. godziny dla seniorów. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Co o tym obostrzeniu sądzą mieszkańcy Zawiercia?

Zapytaliśmy, czy ich zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Oto, co nam powiedzieli:

_

“Godziny dla seniorów” po raz pierwszy zostały wprowadzone 31 marca 2020 roku, gdy w Polsce rozwijała się epidemia koronawirusa, w celu ochrony osób starszych przed zarażeniem. W godzinach 10.00-12.00 sklepy były dostępne wyłącznie dla klientów po 65. roku życia. Od 20 kwietnia “godziny dla seniorów” obowiązywały wyłącznie od poniedziałku do piątku, a 4 maja całkowicie je zniesiono. Obecne “godziny dla seniorów” mają obowiązywać przynajmniej do 31 stycznia.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Godziny dla seniorów, to niepotrzebne zamieszanie, nuda dla obsługi sklepu, ( duża niewygoda dla 64 -), oraz zmniejszenie utargu. Pomysł rodem z głowy, co to się z pupą na miejsca zamieniła. Co gorsza nie jedyny pomysł. Np. w dobie pandemii wkurzyć społeczeństwo i wyprowadzić na ulicę, bo im się aborcja przypomniała (pół wieku była dozwolona, kolejne kilkanaście lat ograniczona do konkretnych przypadków, ale właśnie teraz, podczas zapaści w służbie zdrowia i pandemii, gdzie ludzie już narodzeni, umierają na wszystkie groźne, a nieleczone przypadłości, niezwiązane z covid) właśnie teraz jest najlepszy moment i trzeba to rozgrzebać i walczyć o życie kontrowersyjnego (zygoty, zarodka czy płodu). Toż to niebywałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.