zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowy radny, skarga na dyrektora i zatwierdzenie bez powołania [SESJA RADY POWIATU]

Dziś odbyła się 32. sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Podczas sesji zaprzysiężony został nowy radny Damian Łukasik (w miejsce Rafała Porca).

Interpelacje i zapytania zgłosiło dwóch radnych. Beata Chawuła pytała o projekt połączenia ZLA ze szpitalem.

Na ostatniej sesji Maria Milejska powiedziała, że jeśli nie będzie zgody pracowników ZLA, nie będzie forsowała tego projektu. 280 spośród 316 pracowników ZLA w dniu 27 lutego w formie pisemnej odpowiedziało „nie” na pytanie, czy chce połączenia. Związki zawodowe negatywnie zaopiniowały ten projekt. Chciałabym zapytać o przebieg i wynik konsultacji społecznych. Pozostałe pytania przekazuję w formie pisemnej i proszę o odpowiedź w formie pisemnej – mówiła Beata Chawuła.

Rafał Krupa prosił o wyjaśnienie sytuacji dotyczącej wyboru nowego dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu.

Podczas sesji wywiązała się dyskusja dotycząca planów otwarcia oddziału kardiologicznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Rafał Krupa pytał o datę otwarcia oddziału i czy zarząd wycofał się z tych zamiarów.

Ze względu na projekt unijny ogłoszony przez urząd marszałkowski przymierzamy się do modernizacji szpitala. Z 83 łóżek oddziału wewnętrznego zostanie wydzielone 10 na oddział kardiologiczny. Zdobyliśmy pierwsze środki na kardiomonitory. W sprawie kardiologii inwazyjnej podpiszemy umowę z centrum chorób serca w Zabrzu. Jeśli pacjent będzie potrzebował kardiologii inwazyjnej zostanie przewieziony do Zabrza – mówiła dyrektor zawierciańskiej lecznicy Anna Pilarczyk-Sprycha.

Jak zapowiedział zarząd powiatu zawierciańskiego, w szpitalu ma być prowadzona kardiologia nieinwazyjna.
Rafał Krupa mówił, że podobna dyskusja była prowadzona kilka miesięcy temu – jak mówił, proponował wówczas, żeby taki oddział stworzyć.

Pan proponował wtedy różne oddziały, jak np. urologia onkologiczna – mówił Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Kleszczewski.

Podczas sesji omawiano również skargę na dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na ostatnim posiedzeniu komisji rewizyjnej zajęliśmy się skargą na PCPR. Została złożona 13 lutego do starosty. Zawarte w skardze zarzuty dotyczyły niewłaściwe. Skarga dotyczyła niewłaściwego – zdaniem strony skarżącej – postępowania w sprawie ustalenia miejsca zamieszkania małoletniego wychowanka rodzinnej pieczy zastępczej – mówiła Beata Chawuła.

Komisja rewizyjna jednogłośnie uznała, że skargę należy pozostawić bez rozpoznania, ponieważ skarżąca nie jest spokrewniona wobec pełnoletniego wychowanka.

Odpowiedzi na interpelację radnej Beaty Chawuły udzieliła Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska.

Jak najbardziej – jeśli pracownicy nie wyrażą zgody, to połączenia nie będzie. I tak się stanie, dotrzymuję słowa. Gdy będę miała wszystkie opinie i protokoły ze spotkań przygotuję informację. Nie możemy tylko pytać związków zawodowych z jednego zakładu. Związki po stronie szpitala wypowiedziały się pozytywnie, po stronie ZLA – negatywnie. Z pisma „Solidarności” wynika, że referendum zostało przeprowadzone tylko w ZLA. Wobec tego, że są różne stanowiska pozwolę sobie zaprosić organizacje związkowe na rozmowę. Jeżeli nadal ta sprawa będzie na „nie”, będziemy musieli się głęboko zastanowić. Z rozmów z osobami z partii rządzącej wszyscy radzą jedno: żeby się połączyć. Może usiądźmy, każdy zrobi krok do tyłu i porozmawiamy – mówiła Maria Milejska.

W odpowiedzi na zapytanie Rafała Krupy Bogusław Piotrowski poinformował, że wynik konkursu został zatwierdzony, ale nie było jeszcze powołania. Rafał Krupa dopytywał o to, kiedy zostanie powołana nowa dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

To jest kolejne pytanie, a jesteśmy w części „odpowiedzi na interpelacje” – mówił Jarosław Kleszczewski.

Jak dowiedzieliśmy się po sesji, powołanie Bożeny Gwizdek na nową dyrektor PPP ma nastąpić do połowy kwietnia.

16 KOMENTARZY

 1. Było powiedziane na spotkaniach z pracownikami ZLA i na konsultacjach społecznych, że jeżeli pracownicy ZLA opowiedzą się przeciw połączeniu ZLA ze Szpitalem to starostwo odstąpi od tego chorego pomysłu. Pracownicy są za NIE ŁĄCZENIEM!!!!! Czy p. Milejskiej tak trudno to zrozumieć i mieć honor się wycofać z głupiego nie popartego żadna ustawą pomysłu.. Niech pamięta wybory kiedyś nadejdą !!!!!!!

 2. KTO W TYM POWIECIE PODEJMUJE DECYZJE? CHYBA PANI DYREKTOR SZPITALA I JEJ ŚWITA. GDZIE JEST STAROSTA!!!!!!!!!!!!!!!!!! TEGO POWIATU.
  GDZIE JEST RADA POWIATU CZY TAM KTOŚ MYŚLI.

 3. Będzie bigos a w kotle będą mieszać Anna, Maria , Dorota i Krzysztof.
  Ale z tego gara na pewno wykipi albo się przypali.
  ciekawe kto będzie po nich sprzątał i kiedy.

 4. czemu ma służyć referendum w szpitalu?
  to nie bogaty szpital ma być wchłonięty do ZLA,a jego nazwa zniknąć, tylko zadłużony szpital chce wchłonąć ZLA, dyrekcja szpitala chce zagarnąć jego majątek i pracowników, a nazwa ZLA ma być wyrejestrowana z rejestru sądowego.
  to tak jakby zadłużona rodzina miała głosować, czy przygarnie do siebie bogatą ciocię z jej domem, samochodami, klejnotami, natomiast ciocia nie ma nic do gadania, bo ktoś inny zdecydował, że sobie sama nie poradzi

 5. MYŚLĘ, ŻE KTOŚ TYM POWINIEN SIĘ ZAINTERESOWAĆ, MOŻE JAKIEŚ SŁUŻBY?
  BO PRZECIEŻ TO MAJĄTEK PUBLICZNY A KASA PÓJDZIE NA SPŁATĘ DŁUGÓW NP. DO MAGELLANA ALBO INNYCH KRWIOPIJCÓW.
  PROPONUJĘ ŻEBY SZPITAL SAMODZIELNIE PIŁ TO CZEGO SOBIE NAWAŻYŁ PRZEZ 18 LAT.
  CZEMU TEGO NIE ROBI – NIE POTRAFI
  DLACZEGO- BO NIE MA OSOBY ZARZĄDZAJĄCEJ
  KTO JEST ZARZĄDZAJĄCYM- OSOBA KTÓRA SKUPIA SIĘ NA PROMOCJI I REKLAMIE
  DLACZEGO- BO NIE MA ŻADNEGO NADZORU
  CO ROBI ORGAN NADZORCZY- TEŻ REKLAMUJE SZPITAL ZAMIAST ZARZĄDZAĆ
  DLACZEGO- BO NIE MA STAROSTY
  GDZIE JEST STAROSTA?-SIEDZI TAM GDZIE MU KAŻE PANI M.M.

 6. A dlaczego dwie panie-koleżanki z Ogrodzieńca mają decydować o losie ZLA w Zawierciu?
  W Ogrodzieńcu też jest ośrodek zdrowia.

 7. NAJLEPIEJ GDYBY POWIAT SPŁACIŁ DŁUGI SZPITALOWI I MIELI BY SUPER SYTUACJĘ DO ZROBIENIA NASTĘPNYCH 50 MILIONÓW BEZ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.