zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowe informacje w sprawie śmierci proboszcza parafii w Zawierciu-Kromołowie

Msza ś. żałobna w intencji śp. Ks. Andrzeja Karczewskiego, dotychczasowego proboszcza parafii św. Mikołaja w Zawierciu-Kromołowie, zostanie odprawiona w środę 18 listopada o godzinie 11:00 w kościele w Kromołowie. Pogrzeb odbędzie się w Częstochowie (w czwartek 19 listopada o 13:30 w kościele św. Rocha i św. Sebastiana).

Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do rzecznika prasowego Archidiecezji Częstochowskiej z pytaniem o okoliczności śmierci śp. ks. Andrzeja Karczewskiego.

Śp. ks. Andrzej Karczewski od około tygodnia pozostawał w samoizolacji z racji złego samopoczucia. W tym czasie posługę duszpasterską pełnił wikariusz, który telefonicznie kontaktował się z księdzem proboszczem. To brak kontaktu od dnia poprzedzającego odnalezienia ciała zmarłego był przyczyną wejścia do jego mieszkania. Nic nie wiadomo na temat ewentualnego zakażenia koronawirusem. Ta kwestia zostanie ustalona przez śledczych – poinformował ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Grafika/zdjęcie: Kuria Metropolitalna w Częstochowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.