zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowe autobusy Solaris Urbino w ZKM Zawiercie

Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu wzbogacił się o 6 nowych autobusów marki Solaris Urbino 10.

Czekamy obecnie na ich przekazanie przez UM (bo to w tej chwili formalny właściciel pojazdów). Planujemy ich pierwsze kursy na początek roku szkolnego. Dodam, że nowe autobusy będą kursowały na każdej linii, wszędzie tam, gdzie będzie to uzasadnione liczbą i potrzebami podróżnych. Doliczając 9 nowych pojazdów typu Iveco Urby, śmiało możemy stwierdzić, że tabor został bardzo odmłodzony. Na 20 pojazdów aż 75% to flota nowoczesna i świetnie dostosowana do specyfiki naszego rozkładu jazdy – czytamy w informacji na Facebooku ZKM Zawiercie sprzed tygodnia.

Łączny koszt zakupu wszystkich pojazdów to 7 136 460,00 zł. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu “Zakup taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego realizowanego” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Działalnie 4.5. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie, Poddziałanie 4.5.1. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – ZIT.

W kwietniu bieżącego roku do Zawiercia trafiło 9 autobusów marki Iveco Urby. Umowy na dostawę do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu łącznie 15 nowych autobusów zostały podpisane w październiku i listopadzie 2018 roku.

Zdjęcie: ZKM Zawiercie

18 KOMENTARZY

 1. Super hiper czas na komunikacje powiatowa taj jest np w powiecie pszczynskim…..i zmiencie wreszcie te obskurne przystanki kolo dworca. Co za geniusz architektury to wymyslil….zenua

  • Ekipa Karła takie przystanki zapewniła, że niby super centrum przesiadkowe “wypierdzieli” tuż przed wyborami, bo PKP im parking zrobiło – lenie, sami nie potrafili głupiego parkingu przez tyle lat wybudować! Mieli szczęście , manna sama im spadła z nieba.

   • Powinniśmy mieć komunikację taką jak olkuska zkg km albo gzm – udziały procentowe danej gminy w zakładzie komunikacji ,a nie liczone od wzkm kursy!!!

   • #STUDENT
    Obecnemu Prezydentowi serdecznie współczujemy fanów o takim poziomie kultury jak autor powyższego wpisu.
    A podobno “kto z kim przestaje,takim się staje”-mówi stare przysłowie. Wyżej Pana ocenialiśmy…

    • #MYŚLNIK- nie interesuje mnie co Ty sobie myślisz. Ja piszę o oczywistych faktach, które każdy mieszkaniec Zawiercia widzi i może potwierdzić. A Ty o czym piszesz? Jeżeli nie wiesz o czym, to może napisz o metodach, które stosuje ekipa karła – to mieszkańcy też widzą i mam nadzieję, że odpowiednio ocenią podczas wyborów. Wybacz, ale kultury od tej ekipy także nie zamierzam się uczyć, bo najpierw musieliby tą kulturę posiadać.

     • #STUDENT
      Nie wnikam,o czym piszesz- to Twoje poglądy i masz do nich prawo. Mam zastrzeżenia do formy Twej wypowiedzi,pełnej obraźliwych określeń i kolokwializmów,co nie najlepiej świadczy o poziomie Twojej kultury. A tę z reguły wynosi się z domu, później trudno nadrobić zaniedbania-słoma z butów wyłazi.

 2. Ja też uważam, że Karzeł i jego kompania, tak przez 4 lata tyrali, aż wszystko zaorali. Zero postępu. Nic nie warte inwestycje, słynne drzwi historii, centru przesiadkowe, gdzieś podniesiony krawężnik, gdzieś pomalowana ścianka, wiele mówienia i krzyku, a w sumie wyciągnięta duża kasa z miejskiego budżetu. Kto na tym zyskał? Zapewne nie my mieszkańcy. Patrząc na oświadczenie majątkowe Karła za 2018 r, to tylko on.

  • Ludzie,kto to jest ten Karzeł? Czy ci,którzy operują takim pseudo, boją się używać nazwiska? Z tego wniosek,że nie mają racji!

 3. A kiedy to Zawiercie w GZM??? Panie Konarski obietnica z wyborów…..a jak Pan ogarnie temat drogi kolejowej na lotnisko ….przykladowy pasażee kupuje bilet w Kato a potem Zawiercie kolejny bilet na lotnisko…hm

 4. Karzeł niech siedzi cicho, bo tak szybko podpisywał umowę, że wzbudza podejrzenie, ile mógł dostać w łapę. Rysiu chętnie go przywita i czeka na niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.