possible essay topics kite runner streetcar named desire summary essay solution of unemployment in pakistan essays wildlife extinction essay 85 essays in support of the constitution essay on smoking bans

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowa posłanka z Zawiercia: Danuta Nowicka z PiS-u

O sprawie poinformował portal zawiercie.naszemiasto.pl: w związku z wyborem na wicemarszałka dotychczasowego posła Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Starzyckiego jego mandat ulegnie wygaśnięciu. W miejsce Starzyckiego nowym Posłem na Sejm RP zostanie Danuta Nowicka z Zawiercia.

Na przewodniczącego Sejmiku zgłoszono dwie kandydatury: reprezentującego PiS Jana Kawuloka i Grzegorza Wolnika z Koalicji Obywatelskiej. Po przeprowadzeniu tajnego głosowania okazało się, że pierwszy z nich uzyskał wymaganą większość – 23 głosy. Tym samym Jan Kawulok został nowym przewodniczącym Sejmiku. Jego konkurent uzbierał 22 głosy. Dalsze procedowanie prof. Tadeusz Sławek przekazał wybranemu przewodniczącemu Sejmiku. Ten zaczął od rozszerzenia porządku obrad o uchwały dotyczące wyboru marszałka (zgodnie z przepisami też w głosowaniu tajnym), dwóch wicemarszałków, dwóch członków zarządu i dotyczącej wysokości wynagrodzenia marszałka.

Na stanowisko Marszałka Województwa Śląskiego zaproponowano jedną kandydaturę: Jakuba Chełstowskiego (PiS). Poparło ją 23 radnych i tym samym dokonano wyboru nowego marszałka. Następnie Sejmik na wicemarszałków Województwa Śląskiego wybrał: posła Dariusza Starzyckiego i radnego Wojciecha Kałużę. Na członków Zarządu Województwa Śląskiego wybrano Michała Wosia i Izabelę Domagałę. Wiceprzewodniczącą Sejmiku została Beata Kocik.

Krótki wywiad z nową posłanką z Zawiercia Danutą Nowicką – na antenie Radia Zawiercie po godzinie 20:00 i na Facebooku Radia Zawiercie.

Zdjęcie: Facebook Danuta Nowicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange