zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowa posłanka z Zawiercia: Danuta Nowicka z PiS-u

O sprawie poinformował portal zawiercie.naszemiasto.pl: w związku z wyborem na wicemarszałka dotychczasowego posła Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Starzyckiego jego mandat ulegnie wygaśnięciu. W miejsce Starzyckiego nowym Posłem na Sejm RP zostanie Danuta Nowicka z Zawiercia.

Na przewodniczącego Sejmiku zgłoszono dwie kandydatury: reprezentującego PiS Jana Kawuloka i Grzegorza Wolnika z Koalicji Obywatelskiej. Po przeprowadzeniu tajnego głosowania okazało się, że pierwszy z nich uzyskał wymaganą większość – 23 głosy. Tym samym Jan Kawulok został nowym przewodniczącym Sejmiku. Jego konkurent uzbierał 22 głosy. Dalsze procedowanie prof. Tadeusz Sławek przekazał wybranemu przewodniczącemu Sejmiku. Ten zaczął od rozszerzenia porządku obrad o uchwały dotyczące wyboru marszałka (zgodnie z przepisami też w głosowaniu tajnym), dwóch wicemarszałków, dwóch członków zarządu i dotyczącej wysokości wynagrodzenia marszałka.

Na stanowisko Marszałka Województwa Śląskiego zaproponowano jedną kandydaturę: Jakuba Chełstowskiego (PiS). Poparło ją 23 radnych i tym samym dokonano wyboru nowego marszałka. Następnie Sejmik na wicemarszałków Województwa Śląskiego wybrał: posła Dariusza Starzyckiego i radnego Wojciecha Kałużę. Na członków Zarządu Województwa Śląskiego wybrano Michała Wosia i Izabelę Domagałę. Wiceprzewodniczącą Sejmiku została Beata Kocik.

Krótki wywiad z nową posłanką z Zawiercia Danutą Nowicką – na antenie Radia Zawiercie po godzinie 20:00 i na Facebooku Radia Zawiercie.

Zdjęcie: Facebook Danuta Nowicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.