zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowa inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie [PLAKAT]

W piątek 9 marca w Zawierciu odbędzie się pierwsza edycja “Wieczoru Młodych Talentów”. Jest to wydarzenie zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Zawiercie (MRM).

Poprzez ten projekt chcemy ożywić Galerię Muzealną Leszka Dutki w Zawierciu i sprawić, aby stała się ona bardziej atrakcyjna dla młodych. Chodzi o to, aby promować i wspierać nasze lokalne, młode talenty. Do Galerii chcemy przyciągnąć szczególnie młodzież, ale i nie tylko. Obecnie dopinamy wszystkie szczegóły, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Wieczory Młodych Talentów będziemy organizować cyklicznie, np. co dwa tygodnie – mówi lider projektu i młodzieżowy radny Jakub Kosoń.

Jak informuje radny, wkrótce Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie zamierza zorganizować kolejne imprezy kulturalne.

Mamy w głowach wiele pomysłów na kolejne akcje, imprezy i projekty, które chcielibyśmy realizować w mieście. Mamy nadzieję, że uzyskamy odpowiednie zgody i uda nam się je doprowadzić do skutku. Zależy nam na tym, aby w Zawierciu działo się dużo. Szczególnie jeśli chodzi o ofertę skierowaną do młodzieży, bo często jest ona uboga w kwestii kultury i rozrywki – mówi Jakub Kosoń.

Portal i gazeta zawiercianskie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.