zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W niedzielę nowy rozkład Kolei Śląskich. Co zmieni się dla podróżujących z Zawiercia? [ROZKŁAD LINII CZĘSTOCHOWA-GLIWICE]

Od niedzieli 3 września w pociągach Kolei Śląskich będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy. Zobaczcie, co się zmieni.

Jest to czwarta korekta rozkładu jazdy spośród pięciu planowanych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) SA. Zmiany będą obowiązywać do 14 października.

Najważniejsze z nich to:

  • Na linii S1 (Częstochowa – Gliwice) od 3 IX pojawią się dwa nowe pociągi w niedzielę. Pierwszy z nich zapewni turystom powrót z Żywiecczyzny do Gliwic bez przesiadki w Katowicach (pociąg nr 44204). Drugi będzie kursować w godzinach wieczornych z Gliwic do Katowic (pociąg nr 44206).
  • Na linii S4 Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny od 4 IX w rozkładzie zostaną wydłużone relacje dwóch pociągów kursujących w dni robocze (trasa zostanie wydłużona o odcinek Katowice – Sosnowiec Gł.)
  • W związku z wymianą elementów nawierzchni kolejowej na linii S58 i S72pojedyncze pociągi będą kursować w skróconej relacji, z pominięciem odcinków Bielsko Biała – Pszczyna lub Bielsko Biała Gł. – Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z innych pociągów.
  • Na linii S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) kursy dwóch pociągów zostaną wydłużone do relacji Bielsko-Biała – Cieszyn. Od 3 IX pociąg nr 44202/3 będzie kursował w niedziele do Cieszyna (przyj.7.32) z Bielska Białej Gł. (odj. 5.54), zamiast z Czechowic-Dziedzic. Analogicznie od 9 IX pociąg nr 44208/9 będzie kursował w soboty w wydłużonej relacji z Cieszyna (odj. 18.47) do Bielska Białej Gł. (przyj. 20.23), a nie do Czechowic-Dziedzic.
  • PKP PLK będzie kontynuować prace na odcinku Wisła Obłaziec – Wisła Głębce. Z tego względu na wyżej wymienionym odcinku nadal będzie obowiązywać zastepcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi. 3 IX wyjątkowo autobus komunikacji zastępczej za pociąg nr 44280 będzie kursować z Wisły Uzdrowiska do Ustronia Polany.
  • Cztery pociągi na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) będą przez kilka dni kursować objazdem, z postojem w Chybiu. W terminie 13 – 20 IX będą to pociągi numer 49315 oraz numer 44284, a w okresie od 13 – 21 IX – nr 49313 i 44282.
  • Na linii S72 (Rybnik – Bielsko-Biała Gł.) pojedyncze pociągi będą kursować w relacji skróconej do stacji Pszczyna lub Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z podjazdów innymi pociągami.

Źródło: Koleje Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.