zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Niebezpieczna ul. Sikorskiego w Zawierciu. Czy będzie zmiana organizacji ruchu?

Do zdarzeń drogowych na ul. Sikorskiego w Zawierciu dochodzi regularnie, niestety również tych tragicznych. Czy policja i – zarządzający drogą – Powiatowy Zarząd Dróg w Zawierciu zamierza podjąć działania w celu poprawy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie?

W bieżącym roku na ul. Sikorskiego doszło do 2 zdarzeń, w których dwóch pieszych doznało obrażeń ciała. Odnotowano także 6 kolizji drogowych, w których nie uczestniczyli piesi. W roku 2017 na tej ulicy wydarzył się jeden wypadek drogowy, w którym zginęła piesza oraz 17 kolizji, w których nie uczestniczyli piesi. Aktualnie trwają ustalenia w sprawie zmian organizacyjnych na ul. Sikorskiego pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg i Urzędem Miejskim w Zawierciu przy udziale przedstawiciela zawierciańskiej policji. Miejmy nadzieję, że zmiany te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców – mówi nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy zawierciańskiej policji.

O jakie zmiany organizacyjne chodzi? Jak poinformowała nas policja, szczegółowej odpowiedzi na to pytanie może udzielić Powiatowy Zarząd Dróg w Zawierciu. Zwróciliśmy się w tej kwestii do PZD.

W chwili obecnej trwają prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego w rejonie przejść dla pieszych, które w miejscach newralgicznych, a w szczególności na ulicy: Kościuszki, 3-go Maja, Sikorskiego i Piłsudskiego, będą wykonywane w technologii strukturalnej w kolorach kontrastowych białym i czerwonym. Z posiadanej wiedzy planowana jest realizacja zadania pn. “centrum przesiadkowe” w okolicach dworca PKP, gdzie wyłącznie się w drogę publiczną będzie powodowało dokonanie zmian w organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego i z tego powodu mogą powstać inne rozwiązania w infrastrukturze drogowej. Ponadto w trakcie lustracji w dniu 21 lutego 2018 r., w którym uczestniczył przedstawiciel Komendanta Policji w Zawierciu oraz zarządcy drogi zostały wytypowane miejsca dla pieszych tzw. aktywne tzn. automatyczne wykrywanie obecności pieszego w pobliżu przejścia i w konsekwencji uaktywnienie sygnalizacji błyskowej. Powyższe zadanie może być zrealizowane przy współfinansowaniu przez urząd miasta i starostę – czytamy w odpowiedzi Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu.

Na początku czerwca informowaliśmy o odrzuceniu przez urząd marszałkowski wniosku złożonego przez Urząd Miejski w Zawierciu o dotację na budowę węzła przesiadkowego. Wkrótce wrócimy do tematu planów budowy węzła.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

7 KOMENTARZY

    • No to może nie rozdrabniajmy się i niech będzie 10 km na godzinę! To chyba pisał jakiś pieszy, który nie ma pojęcia o tym jak wolno trzeba jechać, aby jechać 30 na godzinę!

  1. To nie nie da nawet jakby tam kazli taczkami jezdzić ! Ludzie widza przejscie i ida nie ma w parawo w lewo i w prawo, ida to jest cel, sa poporostu kulo odporni maja szyby z boku i co to sa auta przeciez mnie nie trafi a jak cos to ja mam tą szybe pancerna !! zrobia pewnie te glupie chopki na jezdni…

  2. Wysepka na przejściu tym na środku i przy rondzie i światła uliczne mocne i oświetlające pasy !!! a nie obszar poza pasami …
    Dziękuję za uwagę
    Ilu jeszcze musi ludzi ucierpiec zanim na to wpadną ?

  3. Żałosne jest to, że dopiero teraz Policja zaczęła działać, bo funkcjonariusz Policji potrącił dziecko na pasach na tej ulicy. Wcześniej też były wypadki z udziałem pieszych i Policja nie robiła kompletnie nic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.