zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Nie dla rasizmu!”. Prezydent Zawiercia o incydencie na meczu KP Warta Zawiercie z Gwarkiem Ornontowice

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski na swoim profilu na Facebooku zamieścił informację, dotyczącą incydentu, jaki miał miejsce podczas sobotniego meczu pomiędzy KP Wartą Zawiercie i Gwarkiem Ornontowice. Zgodnie z treścią posta, grający w zawierciańskim klubie brazylijski piłkarz Italo Santana Ferreira był w trakcie spotkania obrażany z powodu swojego koloru skóry, m.in. przez sędziego. 

Pełną treść posta prezentujemy poniżej:

Nie dla rasizmu!  Emocje związane z piłką nożną nie tłumaczą sobotnich wydarzeń, podczas meczu KP Warta Zawiercie i Gwarka Ornontowice. W barwach zawierciańskiego klubu występuje m.in. Brazylijczyk Italo Santana Ferreira. W trakcie spotkania piłkarz był obrażany ze względu na kolor skóry. Po końcowym gwizdku nie wytrzymał, ale na szczęście został powstrzymany przez kolegę z drużyny, co widać na nagraniu. Jakby tego było mało – podczas przejścia do szatni – sędzia spotkania wskazał na Italo i powiedział „ten czarny”. Arbiter tłumaczył później, że chodziło mu o „identyfikację danego zawodnika”… Stanowczo protestuję przeciwko takim zachowaniom, które nie mają nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Liczę na to, że sprawie przyjrzy się Śląski Związek Piłki Nożnej.

Co na to Śląski Związek Piłki Nożnej? Wkrótce więcej informacji.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebook/Łukasz Konarski

3 KOMENTARZE

 1. Banda debili, prostaków, nieuków i zwyczajnych chamów. Ciekawe co sami w życiu osiągnęli, pewnie zdolność obsługi łopaty.

 2. Biały, czarny, czerwony, żółty jaka to różnica..
  Najgorsze jest to, że Ci którzy przez setki lat kolonizowali, wykorzystywali, mordowali inne rasy , teraz są tacy świeci.
  Tacy amerykanie: wymordowali a resztki umieścili w rezerwatach czerwonoskórych, wykorzystywali żółtych i czarnych.
  Teraz tacy święci.
  Obrażanie każdego człowieka to przestępstwo, niezależnie od koloru skóry, czy posiadania członka lub macicy.

 3. Niech arbiter nie opowiada bajek, że nie można zidentyfikować zawodnika. Piłkarze mają koszulki z numerem. To jest czysty rasizm i arbiter powinien ponieść konsekwencje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.