zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Naukobus w Zawierciu [ZDJĘCIA]

W czwartek i piątek 16 oraz 17 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu dzieci i młodzież mogą korzystać z Naukobusa. Jest to nowoczesne i mobilne laboratorium.

– Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a nasi edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu – czytamy na stronie Centrum Nauki Kopernik realizującego projekt “Naukobus”.

Zdjęcia: Eliza Habrzyk

3 KOMENTARZE

  1. Oburzajace jest to ze ze panstwowa instytucja jaka jest centreum kopernik wykorzystwana jest w kampani wyborczej pana Konarskiego. Widac ze pan konarski idzie na chama. Jego hasla o przejrzystej gminie mozna wlozyc miedzy bajki.

    • Waclaw weź ty się może pieprznij w głowę dobrze? Od zawiści Ci chyba komórki w mózgu wymarły. Mój dzieciak się świetnie bawił. Niezależnie od tego czy to element kampanii czy nie jest to coś dla dzieci które są naszą przyszłością, coś co je oderwało na chwile od monitora. Jeśli tak ten pan będzie rządził jak teraz prowadzi kampanie to ma mój głos. Wiesz waclaw kto nie ma mojego głosu? Stare pierdziele jak Ty pan Grim czy Mach co to rozdaje ulotki na jarmarku kromołowskim bez których dzieci nie mogły za darmo korzystać z darmowych zabaw… darmowych jak sie miało ulotke… Wsytd i żenada.

  2. Super sprawa dla dzieciakow byłam z synem bardzo zadowolony.Czy to wyborczy pomysł czy nie mnie to nie obchodzi ,dzieci bawiły się swietnie i wychodziły uśmiechnięte to najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.