zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Zawierciu [ZDJĘCIA]

W sobotę 13 kwietnia w 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej odbyły się na Placu im. T. Stosika w Zawierciu uroczystości miejskie w związku z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W uroczystościach wzięli udział między innymi: posłowie (Danuta Nowicka, Anna Nemś, Waldemar Andzel), prezydent Zawiercia Łukasz Konarski z radnymi miejskimi (Dominikiem Janusem, Dariuszem Kurkiem), przewodnicząca Rady Powiatu Zawierciańskiego Małgorzata Benc z radnymi powiatowymi, członek zarządu powiatu Paweł Sokół. Odznaczony za działalność na rzecz kombatantów został Paweł Jędrusik.

Spotykamy się, gdyż chcemy podtrzymać pamięć o tamtych dniach i tamtych wydarzeniach. Słowo „Katyń” było przez długi czas zakazane. Jest symbolem miejsc, w których zamordowano tysiące niewinnych ludzi – mówił dr n. hum. Marcin Janeczek.

Tekst i zdjęcia: Facebook Miasto Zawiercie

12 KOMENTARZY

  1. Współczuje naszemu miastu takich władz – Pan Konarski otoczony Panią Basią i małolatami. Po prostu kompetencje najwyższych lotów.

  2. Konarski do Samoobrony się zapisał bo taki ma krawat!! Nieważne niech ma jaki chce to jego sprawa ale to co robi to już nie jest jego sprawa. Wstyd mi za to miasto. Ale takiego prezydenta wybraliśmy. Pamiętajcie zawsze “lepsze” jest wrogiem dobrego.

  3. Nie wiem z jakiego powodu tak jest wesoło niektórym osobom. Czy uroczystość była śmieszna ? Patrzę na minę pani Kozioł pana Kosonia i chyba dobrze się bawili. Takich ludzi ma pan prezydent. Brawo panie Konarski.

  4. Mógł ich konarski zaprosić do gabinetu przed uroczystościami – wytłumaczyć co wtedy się działo, jaka to rocznica i ze nie jest wesoła. Słuchajcie, mogli jeszcze tego nie przerabiać w szkole, a Pani Basia to ogólnie, no powiedzmy, może nie wiedzieć hahahahaha

  5. Z Panem Kosoniem zastępca młodzieżowym Pana Konarskiego powinna również porozmawiać Pani Dyrektor szkoły i wytłumaczyć na jaką uroczystość idzie.

  6. Po tekstach można wywnioskować, że negatywne komentarze prowadzi jedna osoba. Nie byłbym zdziwiony jeżeli to bylłby poprzednik …. karzeł. Ma dużo czasu na ujadanie za straconym stołkiem. Tak tylko ujadać potrafią kurduple którzy są ciotami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.