zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Napad na pracowników Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu. Sprawca w rękach policji

Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu poinformowało w mediach społecznościowych o agresywnym zachowaniu mężczyzny, który – jak mówił – przyjechał zabrać na spacer i poznać jednego z psów.

Do naszego schroniska wczoraj przyjechał mężczyzna bez wcześniejszego umawiania i chciał się zapoznać i iść na spacer z Barym- owczarkiem niemieckim. Z uwagi na fakt, że Bary jest specyficznym psem i na spacery chodzi z wybranymi osobami nie było takiej możliwości na tą chwile. Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził nasz niepokój i poprosilismy o kontakt telefoniczny alby umówić wizytę razem z wolontariuszką, która pracuje z psem. Człowiek ten stał się wtedy bardzo agresywny więc poprosiliśmy go kilkukrotnie o opuszczenie obiektu czego nie zrobił …..….. postanowił zaatakować naszą koleżankę która była w pobliżu. Dzięki jej refleksowi jego zaciśnięta pięść z kluczami ominęła jej głowę a drugi pracownik obronił się krzesłem przed jego atakiem …. obeszło się bez urazów. Agresor zaczął się wycofywać i grozić śmiercią. Zawiadomiona została policja wtedy uciekł swoim samochodem, który porzucił na ulicy Mrzygłodzkiej i zaczął uciekać pieszo. Po godzinnych poszukiwaniach napastnika udało się namierzyć na jednej z ulic Zawiercia przez męża pokrzywdzonej i przekazać w ręce policji. Sprawca napaści był już wcześniej poszukiwany przez policję z innego miasta w naszym województwie – czytamy w relacji na Facebooku schroniska.

Jak poinformowali pracownicy schroniska, “w związku z zaistniałą sytuacją i nasze bezpieczeństwo prosimy o telefoniczne umawianie się na wizyty w Schronisku w sprawie adopcji, osoby, które wczoraj nie mogły się dodzwonić przepraszamy za zaistniałą sytuacje“.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.