zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Najlepszy prezent dla dziecka w czasach nowej rewolucji zawodowej? [MATERIAŁ SPONSOROWANY]

Wystartowały zapisy na szkolenia z animacji komputerowej dla dzieci i młodzieży w Zawierciu. Pomysłodawca szkoleń – Paweł Lipka pracował m.in. przy serialu Garfield Show, Włatcy Móch czy filmie Sala Samobójców.

O nadchodzących zmianach zawodowych, na które warto przygotować swoje dzieci mówi Paweł Lipka:

Będąc rodzicem zapewne zastanawiasz się nad zawodową przyszłością swojego dorastającego dziecka. Takim refleksjom może towarzyszyć pewien niepokój, ponieważ stoimy u progu kolejnej rewolucji zawodowej. Z jednej strony nowe technologie wprowadzają wiele użytecznych innowacji, usprawniają pracę, a nawet ratują życie. Z drugiej coraz powszechniejsza automatyzacja i rozwój sztucznej inteligencji może wkrótce dramatycznie ograniczyć rynek pracy – mówi

Nie oszukujmy się, że postęp związany jest tylko z pozytywnymi emocjami. Obecnie nadchodzi nowa rewolucja, w której bardziej intelektualne od człowieka okazują się maszyny. Skoro niedługo byle komputer będzie w stanie ograć mistrza świata w szachach, zużywając tyle energii co lampka nocna w ciągu 2 minut, to czy będzie miała wartość wiedza szachowa czy matematyczna Twojego dziecka? Czy troska o fizyczny rozwój dziecka pomoże w pracy na magazynie, który w 99% obsługują działające całą dobę roboty? Roboty, które nie jedzą, nie robią przerw, nie narzekają i nie szukają potajemnie nowej pracy. Są więc marzeniem każdego szefa.

Czy będzie warto uczyć się nowych języków, kiedy już teraz powstają programy tłumaczące mowę z dowolnego języka w czasie rzeczywistym i niebawem każda osoba na świecie będzie w stanie zrozumieć i mówić w innym języku nie mając o nim pojęcia?

Rodzic podejmuje odpowiedzialność, której nie podejmie ani szkoła ani żadna inna instytucja, bo tylko rodzicowi autentycznie zależy na dobrej przyszłości swoich dzieci. Wymaga to pewnej błyskotliwości aby odpowiedzieć na pytanie co może przydać się dziecku, gdy osiągnie dojrzały wiek, a nie tylko co przydaje się tu i teraz. Bo tu i teraz 20 lat temu nie mogliśmy nawet wysłać zdjęcia drugiej osobie przez komórkę. Rodziców potrafiących w natłoku codziennych spraw spojrzeć dalej w przyszłość nie ma wielu, ale to ich dzieci będą lepiej przygotowane do swojej własnej dorosłości.

W nadchodzącym czasie nie będzie się za bardzo ceniło ani umiejętności fizycznych ani czysto intelektualnych. Analitycy rynku już teraz przewidują najbardziej opłacalne zawody nadchodzących dekad. Wszystkie mają związek z kreatywnością lub okazjonalnie z zarządzaniem. Komputer nie tak łatwo nauczy się kreatywności jak rozgrywki w szachy wedle ściśle określonych zasad. Kreatywność jest bardziej nieuchwytna. O grze w szachy mówi się, że trzeba po prostu wytrwale ćwiczyć. Skoro więc komputery będą szybsze od człowieka miliony razy, żadne ćwiczenie nie przyniesie efektów. Dajcie jednak komputerowi zadanie aby został duszą towarzystwa, aby zbudował relacje biznesowe z potencjalnym klientem zaprzyjaźniając się z nim, aby stworzył oryginalną reklamę produktu z ciekawym pomysłem, która niektórych obrazi, innych rozśmieszy, albo żeby został godnym naśladowania liderem dla zespołu ludzkiego… Tutaj komputer może się jedynie zawiesić.

Dlatego uczestnicy szkoleń z animacji dla dzieci i młodzieży pozyskują praktyczną wiedzę o dziedzinie, która pasuje do nowoczesnego świata. Z drugiej zyskują umiejętności przydatne w każdym zawodzie. Marketing, reklama, kreatywność, umiejętność prezentacji siebie przed innymi to elementy sukcesu niezależne od branży.

Kolejnym ważnym czynnikiem szkoleń jest sam temat – animacja i sztuka wizualna, który daje pretekst do pokazywania się szerszej publiczności. Wiele osób jest zdania, że pokazywanie się to 80% sukcesu. Ale pokazywanie czego? Zdjęcia obiadu na Facebooku? Ile osób pokazuje coś unikalnego, coś co pokazuje ich w wyjątkowym świetle i nie jest przy okazji jedynie wklejeniem linka do zabawnego wideo zaczerpniętego z innego kanału.

Problem braku motywacji i koncentracji dla wielu dzieci bierze się też z pewnej słabości systemu edukacji. Dzieci uczą się teorii przez lata nie dając niczego w zamian. A dorosłym wydaje się, że to fajnie, że jeszcze nie wymagamy od dzieci społecznej przydatności. A gdyby tak nie pisać kolejnego wypracowania z języka polskiego tylko dla oceny, a stworzyć z tego artykuł promujący firmę sąsiada? Zachęcam wszystkich uczestników swoich szkoleń aby jak najszybciej wykorzystywali nawet te najprostsze umiejętności pozyskane w trakcie nauki do tworzenia animacji, reklam, wizualizacji przydatnych dla kogoś. Dzieci zyskują wtedy naturalne skupienie na swoim hobby, nie rozpraszając się w tysiącu różnych kierunków. Czują też autentyczną wartość siebie, bo pomaganie innym to realny sukces, a nie tylko dobra wirtualna ocena w dzienniku.

Wielkim atutem szkolenia jest też jego “namacalna” forma. Na każdych zajęciach powstają realne rzeczy: obrazy, grafiki, animacje, łączenia świata 3d ze zdjęciami, animowane infografiki z ruchomymi tekstami, modele obiektów, postaci, urządzeń, scenariusze i storyboardy. Efekty każdych zajęć widać gołym okiem, co bardzo motywuje i ułatwia ocenę postępów także samym rodzicom. Nasze firmowe demo najlepiej pokazuje możliwości jakie kryje w sobie animacja.

Informacje organizacyjne:

Szkolenie przewidziane jest dla osób w wieku 11-17 lat. Zajęcia będą odbywać się w godzinach wieczornych raz w tygodniu, przez okres 8 tygodni. Dzień szkoleń zostanie ustalony wspólnie z całą grupą zgłoszonych osób. Zgłoszenie należy wysłać na adres e-mail: szkolenia@actionheroes.pl w tytule wiadomości wpisując nazwę miasta: “Zawiercie”. Koszt udziału to 650zł, z możliwością rozdzielenia na 2 płatności.

PROGRAM ZAJĘĆ:

Sesja 1: Tworzenie postaci robota Wall-e z brył geometrycznych. Poznanie podstaw poruszania się po przestrzeni 3d.

Sesja 2: Modelowanie Drzewca z Włatców Pierścieni. Nauka rzeźbienia obiektów w 3d i właściwej obserwacji i analizy kształtów, form i proporcji.

Sesja 3: Łączenie modeli 3d ze zdjęciami i filmami wykonanymi telefonem komórkowym. Poznanie zasad kompozycji, pracy kamery i rozszerzonej rzeczywistości.

Sesja 4: Projektowanie postaci według własnego pomysłu i tworzenie szkieletu do poruszania nią. Nauka uniwersalnych zasad projektowania.

Sesja 5: Tworzenie efektów specjalnych rodem z Hollywood: dymu i ognia przy starcie rakiety kosmicznej. Poznanie systemów cząsteczek.

Sesja 6: Zawody w animowaniu postaci biegnącego psa-cyborga. Poznanie 12 zasad animacji w stylu Disneya.

Sesja 7: Tworzenie fotorealistycznych materiałów i tekstur, m.in. mebli, roślin, szkła, metalu i skóry ludzkiej.

Sesja 8: Stworzenie prostej reklamy telewizyjnej promującej wymyślony produkt. Nauka pisania scenariuszy oraz pracy ze storyboardami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.