zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Najładniejsze murale w Zawierciu. Czy wiecie, gdzie zostały wykonane? [ZDJĘCIA]

Przechodzimy lub przejeżdżamy obok nich codziennie traktując je jako zwykły element krajobrazu miasta. Graffiti, lub – co wydaje się bardziej precyzyjną nazwą – murale są kojarzone z aktami wandalizmu, choć utalentowani twórcy potrafią stworzyć prawdziwe arcydzieła korzystając z tej formy twórczości.

Poniższe zdjęcia zostały wykonane głównie w okolicach garażów przy ul. Spacerowej, a także ul. Blanowskiej w Zawierciu. Wśród sfotografowanych murali można zobaczyć również ścianę budynku należącego do Centrum Inicjatyw Lokalnych, na której widnieje mural przedstawiający krótką, obrazkową, historię Zawiercia.

Co o tym myślicie: czy taki rodzaj sztuki powinien pojawiać się na kolejnych murach (których?) w Zawierciu?

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

12 KOMENTARZY

  1. Mnie osobiście podoba się taka forma sztuki ale kiedy jest nawiązana do danego miejsca, miasta, czasu, historii…..wtedy ma sens. Wtedy mogę się z taką formą utożsamiać….. np. wrzuta na budynku CIL-U przedstawiająca krótką historię naszego miasta. Jest spoko. No i również na sklepie ZYGZAK też jest ok…… Popieram taką formę sztuki….

  2. Na Towarowej wspaniały “Obcy” m. In
    Popieram stare, szare mury stają się sztuką!
    To frajda dla zdolnych a cieszy oko przechodniów.
    Mam 44 lata i jestem za!

  3. W Zawierciu nie ma ładnych ciekawych murali a na CIL czy na muszli to już totalne dno. Przejedzcie się po miastach jakie piękne są murale a tu jedna wielka szmira.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.