zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w sprawie Odlewni Żeliwa w Zawierciu [WIDEO]

Na sesję zaproszono protestujące związki zawodowe i zarząd spółki. Wzięła w niej udział tylko jedna strona sporu.

W sesji uczestniczyli przewodniczący dwóch związków zawodowych z Odlewni Żeliwa S.A. – Witold Siwek (“Solidarność”) oraz Zbigniew Biały (Związki Zawodowe Pracowników Odlewni Żeliwa). Pomimo zaproszenia na sesję ze strony Prezydenta Zawiercia nie wziął w niej udziału zarząd zakładu.

Podczas sesji Rada Miejska uchwaliła (nieco przeredagowany) apel Prezydenta Witolda Grima do władz spółki:

– Zaniepokojeni sytuacją, jaka ma miejsce w Odlewni Żeliwa S.A. w Zawierciu, apelujemy do Rady Nadzorczej, Zarządu oraz do Pracowników o podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających do rozwiązania konfliktu mającego miejsce w Waszym zakładzie. Mamy nadzieję, że w duchu zgody i poszanowania wszystkich stron sporu, podjęty dialog przełoży się na konstruktywne rozwiązania trudnej sytuacji i doprowadzi do zakończenia trwającego strajku. Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja nie służy właścicielom ani pracownikom zakładu. W trosce o dobrostan obu stron prosimy o wykazanie dobrej woli i zrozumienia – czytamy w apelu.

Zobaczcie, jak swoją nieobecność na sesji usprawiedliwił Prezes Odlewni Żeliwa S.A. w Zawierciu Jarosław Gronowski:

 

1 KOMENTARZ

  1. Zapytałbym o kompetencje Pana Grima w zakresie doradzania komukolwiek w biznesie , ale nie zapytam bo dostane żółtą kartkę .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.