zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Na skrzyżowaniu ulic Mrzygłodzkiej, Podmiejskiej i Rolniczej powstanie rondo. Od 8 lutego utrudnienia w ruchu

Urząd Miejski w Zawierciu opublikował w mediach społecznościowych dziś po południu informację, że w naszym mieście powstanie kolejne rondo.

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 791. Wykonawca (Spółka Drog-Bud) poinformował, że od 8 lutego kierowcy muszą liczyć się z nowymi utrudnieniami. Wszystko w związku z budową ronda (skrzyżowanie ulic: Mrzygłodzkiej, Podmiejskiej i Rolniczej). Inwestycja jest realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Utrudnienia mogą potrwać do przyszłego roku – czytamy w informacji urzędu.

Zawierciański magistrat poinformował o utrudnieniach dla kierowców, które będą wprowadzone w tym miejscu w przyszłym tygodniu.

Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony od ul. Rolniczej (rejon posesji numer 108) do ulicy Mrzygłodzkiej (rejon posesji numer 28). Pojawi się także sygnalizacja świetlna. Kierowcy, którzy będą dojeżdżać do skrzyżowania ul. Podmiejską, również muszą zachować ostrożność. Odcinek ulicy Mrzygłodzkiej zostanie wyłączony z ruchu od skrzyżowania z ulicami Włodowską i 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Rolniczą i Podmiejską. Wyznaczono objazd do ulicy Mrzygłodzkiej ul.: Stary Rynek, Porębską i Kopernika – informuje urząd.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafika: Urząd Miejski w Zawierciu

4 KOMENTARZE

  1. Rondo tam średnio potrzebne, raczej nigdy tam się nie korkuje.
    Lepiej zrobili by rondo obok szkoły nr 1, tam aż się prosi rondo – kierowcy głupieją, kilka ulic wlotowych i na dodatek jest sporo miejsca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.