zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Na przebudowę mostu w Kuźnicy Masłońskiej w 2021 raczej nie ma szans

Most w Kuźnicy Masłońskiej (tuż przy granicy z Turzą) na Drodze Wojewódzkiej nr 796 z Zawiercia do Dąbrowy Górniczej od kilku lat czeka na przebudowę. Ruch na moście odbywa się wahadłowo, pierwszeństwo mają pojazdy jadące w kierunku Zawiercia.

DW 796 należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Zapytaliśmy ZDW, kiedy rozpoczną się pracę na moście.

Zakończyło się projektowanie przebudowy tego obiektu. Mamy pozwolenie na budowę i możemy ogłosić przetarg. Niestety w tym roku najprawdopodobniej to się nie stanie, ponieważ inwestycja ta najprawdopodobniej nie znajdzie się w planie przedsięwzięć na ten rok. Decyzja w tej sprawie należy do Zarządu Województwa – poinformował w środę 13 stycznia 2021 r. rzecznik ZDW Ryszard Pacer.

Inwestycja nie została ujęta w uchwalonym przez zarząd województwa pod koniec grudnia 2020 roku planie rzeczowo-finansowym inwestycji i remontów na drogach wojewódzkich.

MS/PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Archiwum

6 KOMENTARZY

  1. Ciekawe jak by taki mostek był w Katowicach, Zabrzu, Gliwicach……..zrobione by było pewnie od razu?????pytam a u NAS……

  2. zarząd dróg wojewódzkich jest super, 10m metrów mostka nie potrafią zrobić już prawie dekadę?

    ale za to w blokowaniu innych inwestycji są świetni. Spróbuj cokolwiek wybudować na nieruchomości przy drodze wojewódzkiej to się przekonasz..

  3. Codziennie dochodzi tam do sytuacji ekstremalnie niebezpiecznych – to jest jakaś porażka, aby tak długo nic z tym nie robić (miasto dobrych połączeń – regulowanych ruchem wahadłowym) śmiech, ironia, kompromitacja. Najlepiej rozebrać ten mostek, spiętrzyć rzeczkę i zwodować prom. Pojawi się lokalna atrakcja, dodatkowo zyski z opłat za przeprawę i co najważniejsze, nowe miejsca pracy.

  4. Kpina żeby przez tyle lat była taka fuszerka. Jak zrobią obwodnicę to jeszcze będzie mostek zwolniaczek???
    Rok projektowali jakby to był Golden Gate, s teraz środków nie ma … żenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.