zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Na budowie Kauflandu w Zawierciu znaleziono 3 niewybuchy [AKTUALIZACJE. ZDJĘCIA]

Na terenie budowy sklepu Kaufland przy ul. Sikorskiego w Zawierciu znaleziono trzy niewybuchy. Znajdują się one w odległości kilkudziesięciu metrów od stacji benzynowej.

Teren wokół miejsca znaleziska zabezpieczyła policja, straż pożarna i straż miejska. Policja ustala, czy niewybuchy stanowią poważne zagrożenie.

AKTUALIZACJA – 19 GRUDNIA 2019 – 13:20

Policyjny pirotechnik po oględzinach niewybuchów stwierdził, że są to moździerze z czasów drugiej wojny światowej. Służby nie stwierdziły konieczności ewakuacji pracowników budowy ani mieszkańców okolicznych budynków.

AKTUALIZACJA – 19 GRUDNIA 2019 – 14:42

Jak informuje zawierciańska policja, w związku z niewielkim zagrożeniem związanym ze znalezionymi pociskami moździerzowymi oraz zabezpieczeniem terenu, niewykluczone jest, że saperzy przyjadą na miejsce znaleziska jutro, tj. w piątek 20 grudnia.

AKTUALIZACJA – 20 GRUDNIA 2019 – 13:45

Jak poinformował nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, saperzy zabrali niewybuchy z terenu budowy sklepu Kaufland.

PK

1 KOMENTARZ

  1. W czasie okupacji w istniejącym tam zakładzie Krawczyka produkowano sprzęt zbrojeniowy dla Wermachtu. Może stąd ta pozostałość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.