zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Motozawiercie” w trosce o lepsze jutro [WYWIAD]

Pracownicy warsztatu samochodowego z Zawiercia postanowili, że będą pomagać potrzebującym – chcą przekazywać im sprzęty AGD lub meble. Ich inicjatywa ma dopiero miesiąc, a już zdołali wesprzeć trzy osoby.

„Motozawiercie o lepsze jutro” – to nazwa akcji stworzonej przez pracowników warsztatu samochodowego o podobnej nazwie. Idea jest prosta: pomoc materialna dla osób, które z przyczyn losowych borykają się z trudną sytuacją. O akcji opowiada Rafał Krupnik, właściciel warsztatu, w rozmowie z Klaudią Kułach.

Klaudia Kułach: Co sprawiło, że chce Wam się pomagać? W dzisiejszych czasach niewielu osobom chce coś robić dla innych.

Rafał Krupnik: Sam znalazłem się w trudnej sytuacji życiowej, ale niestety nie udało mi się uzyskać pomocy, ani z MOPS-u, ani z Caritasu.

Czy jest duże zapotrzebowanie pomocy?

Akcja wystartowała dopiero niedawno, ale niestety zapotrzebowanie na pomoc tego typu w naszym mieście jest ogromne. Coraz więcej osób zgłasza się do nas z problemami, jednak pozostaje też część która nie chce mówić o swoich problemach mimo ciężkiej sytuacji materialnej. Mimo szczerych chęci ciężko jest pomóc wszystkim potrzebującym.

Jakie są kryteria, aby otrzymać od Was pomoc?

Szczególną uwagę zwracamy na biedne osoby z dziećmi, które samotnie je wychowują. Niedawno spotkaliśmy się również z innym ogromnym problemem. Osoby, które opuszczają dom dziecka, nie otrzymują odpowiedniego wsparcia na start. Nie prowadzimy akurat pomocy dla osób z problemem alkoholowy ponieważ wiązało by się to z ryzykiem.

Jakie są plany na rozwój dalszej działalności?

Planujemy kolejne akcje, również przy wsparciu motocyklistów. Poszukujemy potencjalnych darczyńców. Mamy zamiar wejść we współpracę z domem dziecka. Mamy też nadzieje na nawiązanie współpracy z firmami remontowo-budowlanymi, które także chciałyby pomagać charytatywnie. Zapraszamy do lajkowania oraz udostępniania naszego profilu na Facebooku „Motozawiercie o lepsze jutro”.

Dziękuję za rozmowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.