zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Montaż pomp ciepła w Zawierciu

Pompy ciepła to coraz częstszy wybór mieszkańców Zawiercia. Nic dziwnego skoro ogrzewanie budynku w ten sposób dostarcza tak wiele korzyści. Dużo niższe rachunki, ogrzanie całego budynku oraz dostęp do ciepłej wody użytkowej – to największe atuty tego systemu grzewczego, ale nie jedyne. Chcesz poznać ich więcej? Chcesz dowiedzieć się, dlaczego pompy ciepła to doskonały wybór? Przeczytaj nasz artykuł! Dowiesz się z niego także, dlaczego połączenie fotowoltaiki i pomp ciepła w Zawierciu stanowi idealny duet dla Twojego portfela!

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku oraz dostępu do ciepłej wody użytkowej. Zalicza się je do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, ponieważ ich działanie jest ekologiczne i ekonomiczne – zasilane są energią naturalną, którą pozyskują na różne sposoby. Ze względu na charakter lokalizacji stosuje się różne rodzaje pomp ciepła. Urządzenia zostały podzielone ze względu na to, w jaki sposób pozyskują naturalną energię. W związku z tym wyróżnia się powietrzne pompy ciepła pozyskujące energię z powietrza, wodne pompy ciepła pozyskujące energię z wody oraz gruntowe pompy ciepła pozyskujące energię z gruntu. Najczęściej na rynku wykorzystuje się:

  • pompy ciepła woda/powietrze – w tym przypadku woda ogrzewa parownik, a ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa powietrze, które dostaje się do pomieszczeń,
  • pompy ciepła powietrze/powietrze – mimo że powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje w swojej pracy H2O, to jest w stanie zapewnić ciepłą wodę użytkową. Zadaniem parownika jest ogrzanie powietrza ze skraplacza i wypuszczenie go do pomieszczeń w budynku,
  • pompy ciepła powietrze/woda – w tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania,
  • pompy ciepła woda/woda – rozwiązanie to sprawdzi się, jeśli w niedalekiej odległości od budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło, które powstaje w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Dobór pompy ciepła zależy od jej przeznaczenia. Mowa tutaj o ogrzewaniu nieruchomości, ciepłej wodzie użytkowej oraz klimatyzacji. W Zawierciu mieszkańcy najczęściej decydują się na pompy powietrze-woda oraz powietrze-powietrze. Ważne jest tutaj, żeby nie działać na własną rękę – wyborem odpowiedniego rodzaju urządzenia do Twojego domu powinien zająć się specjalista, który po audycie będzie wiedział, który rodzaj pompy ciepła pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie urządzenia.

Pompa ciepła – dlaczego warto w nią zainwestować?

Pompy ciepła nie wymagają sterowania ze strony użytkownika i charakteryzują się niską awaryjnością. Z racji tego, że zasilane są energią naturalną, nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Co więcej, dzięki pompom ciepła obniżysz swoje rachunku aż o 60%. To z kolei sprawi, że cała inwestycja bardzo szybko jest w stanie się zwrócić.

Najkorzystniejszym połączeniem dla konsumenta jest montaż zarówno pomp ciepła, jak i fotowoltaiki. Panele fotowoltaiczne odpowiadają za produkcję własnego prądu, którym zasilane są przedmioty codziennego użytku. Wyprodukowany prąd doskonale sprawdzi się też do zasilenia pompy ciepła, co umożliwi Ci ogrzanie pomieszczeń bardzo niskim kosztem.

Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne w Zawierciu pozwalają skorzystać z dofinansowania w ramach programów “Czyste Powietrze”, “Ulga Termomodernizacyjna” i “Mój Prąd 3.0”, co pozwala znacząco obniżyć koszt całej inwestycji. Ważne jest również to, że montaż pomp ciepła i fotowoltaiki ochroni Cię przed podwyżkami prądu w przyszłości.

Jeśli chcesz zamontować fotowoltaikę i pompy ciepła w Zawierciu – spiesz się!

Wraz z początkiem 2022 roku w życie ma wejść nowelizacja sposobu rozliczania za energię, która zostanie wytworzona przez panele fotowoltaiczne. Zmiany będą dotyczyć osób, które zamontowały instalację fotowoltaiczną po 1 stycznia 2022 roku. Do tej pory za każdą niewykorzystaną 1 kWh można było liczyć na 80% obniżkę rachunku. Nowelizacja zakłada całkowite odsprzedawanie wyprodukowanego prądu elektrycznego do dostawcy, gdzie stawka to 0,25 zł/1kWh.

Pompy ciepła od Proecology

Jesteś z Zawiercia i poszukujesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twojego domu! Zawiercie to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i ciesz się z niskich rachunków za ogrzewanie! Pamiętaj, najwięcej satysfakcji zapewni Ci wybór sprawdzonych i renomowanych firm.

Proecology to lider na rynku fotowoltaiki i pomp ciepła w Zawierciu. Doświadczeni inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat są zgranym zespołem i zapewniają profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać projekty, który będzie najkorzystniejszy dla naszego Klienta.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Montaż pomp ciepła i fotowoltaiki na terenie Zawiercia

Proecology Sp. zo.o.

tel. 666698666

tel. 502391367

email: proecologyspzoo@gmail.com

Źródło: Materiał Partnera

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.