zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

MOK w Zawierciu otrzymał 430 tys. zł dofinansowania na projekt „ZAWartE – otwarte. Galeria bez barier”

Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu zamieścił na Facebooku informację o otrzymaniu 430 tys. zł dofinansowania na realizację projektu „ZAWartE – otwarte. Galeria bez barier”. Projekt zakłada modernizację galerii sztuki ZAWartE wraz z dostosowaniem budynku dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in. budowę nowej toalety.

Pełną treść posta przytaczamy poniżej:

Pozyskaliśmy 430 tys. złotych dofinansowania dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu!

To duży sukces i inwestycja w przyszłość. Otrzymaliśmy 430 tys. zł dofinansowania na realizację projektu „ZAWartE – otwarte. Galeria bez barier”. Nasz projekt zakłada modernizację galerii sztuki ZAWartE (sali wystawowej dolnej i górnej) wraz z dostosowaniem budynku dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in. budowę nowej toalety.

Inwestycja realizowana będzie w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”, którego organizatorem jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 4 marca MKDNiS ogłosiło wyniki naboru. Cieszymy się, że nasz wniosek został wysoko oceniony.

Zmieniamy się dla Was. Musimy stale odpowiadać na potrzeby zmieniającego się świata i chcemy nadal poprawiać jakość naszego funkcjonowania. Istotna jest także dostępność instytucji publicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego cieszymy się, że uzyskaliśmy wsparcie finansowe dla naszych inwestycji związanych z dostosowaniem budynku. Ogromną zmianą będzie także modernizacja galerii sztuki, która zmieni swoje oblicze i zyska zupełnie nowe możliwości. Wkrótce poinformujemy o szczegółach działań.

To dopiero początek pozytywnych zmian w MOK. Pracujemy nad kolejnymi projektami i planami, które pozwolą zmieniać MOK na miarę nowoczesnego ośrodka kultury.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Źródło: Facebook/MOK Zawiercie

7 KOMENTARZY

  1. Galeria dostępna w godzinach 8 – 16 od poniedziałku do piątku.

    Znaczy dla kogo ta galeria jest? Bo dzieci w szkole (domowej) a dorośli w pracy.

    Czy ktoś tam myśli? Panie Danecki – fajną masz pan fuchę od lat, ale zrób pan coś w końcu…..

  2. To co do tej pory prezentuje, to wiecznie ZAMKNIĘTE podwoje. I to się raczej nie zmieni, bo jest tu mało koneserów sztuki, więc nie ma konkretnego etatu by tego pilnować. Jak się poprosi, to z wielką łaską otworzą, ale nie zawsze jest klucz od obu poziomów :/ dlatego nazwa tej galerii “ZAWARTE” ( drzwi) jest wyjątkowo trafna.

  3. pierdu pierdu majstra ma Pan Kurtyka autobusy eko dla Zawiercia a wczesniej podpisanie zezwolenia na odwierty pod kopalnoe rudy cynku a Pan Wojewoda zatrzymanie budowy obwodnicy DK78…..o co ku*** chodzi????? no ZaWartE wszystko w tym miescie do szesnasty buaaa hhhaaaa do 20 minimum gdzie Pan zyje Panie skonczylo sie 8h Panie to nie komuna obudz sie Pan!

  4. Ja tam wolę by MOK miał pieniądze na rozwój i gratuluję pozyskania środków niż by miał powstać na Marszałkowskiej na miejscu synagogi drugi obiekt kulturalny jak przecież mamy nasz MOK. Pieniądze by poszły w błoto a tak MOK może się rozwijać i dostosowywać do nowych warunków i zapotrzebowania społecznego.
    Jeszcze raz gratuluję 👍

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.