zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu zawierciańskiego zajęły 5. miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych

W sobotę 19 czerwca odbyły się wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze. Wśród biorących udział drużyn znalazły się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rokitna Szlacheckiego oraz MDP Grabowa, które zajęły 5. miejsce w kategoriach kolejno Dziewczęcych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Chłopięcych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych brały udział te drużyny, które wcześniej zwyciężyły zawody powiatowe. Na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu pojawili się reprezentanci każdego powiatu w grupach:
– Dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,
– Chłopięca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,
– Żeńska Drużyna OSP,
– Męska Drużyna OSP.

Powiat zawierciański reprezentowały dwie drużyny z gminy Łazy, które okazały się najlepsze w eliminacjach powiatowych. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rokitna Szlacheckiego (OSP Rokitno Szlacheckie) reprezentowała powiat zawierciański w kategorii Dziewczęcych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a MDP Grabowa (OSP Grabowa) reprezentowało powiat zawierciański w kategorii Chłopięcych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Obie drużyny zajęły w zawodach 5. miejsca. MDP Rokitno Szlacheckie reprezentowały:
– Putowska Weronika (Kapitan),
– Piegza Wiktoria,
– Sibielak-Wnuk Julia,
– Milka Sandra,
– Kaliś Aleksandra,
– Jeziorowska Julia,
– Tatar Kinga,
– Mroczek Martyna,
– Filipczak Amelia,
– Wastag Wiktoria,
– Kleszcz Maria.

Drużyny na zawody dojechały strażackim autokarem z OSP Niegowonice. Po zawodach nastąpiło uhonorowanie uczestników pamiątkowym medalem przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, Grzegorza Piłkę. Dzięki burmistrzowi Łaz Maciejowi Kaczyńskiemu, młodzież po całodniowym pobycie w Raciborzu miała również sfinansowany posiłek w restauracji McDonald’s.

Jest to pierwszy udział drużyn z Łaz w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Drużyna została reaktywowana w 2018 roku i od tego czasu odniosła już wiele sukcesów, m.in. na szczeblu gminnym oraz powiatowym.

Dziękujemy przedstawicielowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, kapitanowi Karolowi Skorupie, który był z nami na zawodach, wspierał nasze drużyny, czuwał nad przebiegiem zawodów oraz również sprawował opiekę nad drużynami. Dziękujemy również naszym opiekunom MDP, strażakom OSP, drużynie MDP chłopców, rodzicom młodzieży oraz wszystkim którzy włożyli swoją cegiełkę w nasz sukces. Wam dziewczyny jeszcze raz gratulujemy! JESTEŚCIE 5-TĄ DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO! Brawo! – czytamy na Facebooku OSP Rokitno Szlacheckie.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: Facebook/OSP Rokitno Szlacheckie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.