zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

MKS “Dwójka Zawiercie” laureatem XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela. Wacław Gębarski Super Trenerem

W środę w Zabrzu zakończyły się XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport. W turnieju uczestniczył zespół MKS “Dwójka” Zawiercie. Mistrzostwa trwały 3 dni i uczestniczyły w nich 192 zespoły z całej Polski w kategorii “2”, “3”, “4” dziewcząt i chłopców.

MKS “Dwójka Zawiercie” zajęła pierwsze miejsce w kategorii Trójki dziewcząt składzie: Julia Jędros, Maria Opora, Magdalena Olszowiec, Nadia Siuda, Amelia Podsiadło, trener: Wiesława Siuda; a także Czwórki dziewcząt w składzie: Katarzyna Pietruszka, Joanna Garncarz, Zofia Brzoza, Maja Trefon, Wiktoria Kalinowska, Aleksandr Walczak, trener: Wacław Gębarski. Wacław Gębarski otrzymał również wyróżnienie jako Super Trener.

Zwycięskie drużyny za 1. miejsce otrzymały puchar, voucher na wyjazd na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w dniach 1-3 sierpnia do Krakowa.

Dziękuję bardzo za to, co robicie dla Polskiej Siatkówki. Dziękuję rodzicom, że wychowali tak wspaniałe dzieci i oddaliście je pod opiekę siatkarzy. Na pewno się odwdzięczą. Dziękuję Wojewódzkim Związkom Piłki Siatkowej, a także firmie Ferrero za to, co dla nas zrobiła podczas organizacji tego wydarzenia. Bardzo dziękuję za przygotowanie tego wspaniałego turnieju, który śmiało możemy nazwać najpiękniejszym turniejem na świecie. Wiem, że emocji było mnóstwo. Wygrywają tylko najlepsi, ale chcę podkreślić, że wygraliście wszyscy! Gracie w siatkówkę i jesteście z nami. Przed wami, dzięki ciężkiej pracy kariera taka, jaką osiągnęli nasi zaproszeni siatkarze – Sebastian Świderski i Grzegorz Bociek. W przyszłym roku z zespołami czwórek już się nie zobaczymy, ale te drużyny, które grały w dwójkach i trójkach jeszcze będą miały okazję przyjechać na kolejny finał turnieju Kinder+Sport. Trenujcie dalej, a na pewno w przyszłości zdobędziecie wiele medali – powiedział na zakończenie mistrzostw Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Źródło: minisiatkowka.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.