social class in pride and prejudice essay dreams of the future essays essay on jan van eyck writing essay guides brave new world and 1984 comparative essay essay literature

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Minister Infrastruktury spotkał się z mieszkańcami Zawiercia [ZDJĘCIA]

W niedzielę 27 maja w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbyło się spotkanie “Polska jest jedna” z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Spotkanie nagrywała telewizja TVN.

Nie dzielimy Polski na A i B, nie dzielimy Polski na tę, która jest godna i mniej godna środków z budżetu. Nasi poprzednicy często mówili “nie da się, to jest nie do zrobienia”. Bardzo często mówiliśmy, że istnieją luki podatkowe, że działa “karuzela podatkowa”. Słyszeliśmy w odpowiedzi wielokrotnie, że nie da się uszczelnić systemu, że wszystko zostało zrobione, co można. Podobnie było z programem 500+ – Jarosław Kaczyński chciał jego wprowadzenia, a Donald Tusk mówił, że to niewykonalne. Kiedy doszliśmy do władzy uszczelniliśmy system podatkowy, wprowadziliśmy 500+. Program 500+ to nie jest zapomoga, to inwestycja w przyszłość. Obecnie budżet ma się dobrze – mówił Andrzej Adamczyk.

Minister podkreślał, że podczas rządów Platformy Obywatelskiej zbankrutowało ponad 700 firm w związku z budową dróg na zlecenia Państwa polskiego.

W trzecim miesiącu urzędowania spotkałem się z przedstawicielami przedsiębiorców, również z tymi, którzy zbankrutowali. Było wiele dramatów ludzkich, samobójstw. Mój poprzednik w ministerstwie powiedział, że nie będzie rozmawiał ze środowiskiem korupcjogennym. My wprowadziliśmy zasadę dla firm zlecającym budowy dróg podwykonawcom – “nie otrzymasz kolejnego ryczałtu, jeśli nie zapłacisz każdemu, nawet najmniejszemu, podwykonawcy całości należności”. Oto przykład, jak działał PR rządu PO: zostawili nam program budowy dróg – dużych i małych. Zsumowaliśmy tę kwotę i wyszło 193 mld zł. A limit środków finansowych dla ministra na ten cel wynosił 107 mld zł. Pytaliśmy ich “jak chcieliście to zrealizować? Przecież wzbudziliście wiele nadziei u ludzi”. Wzruszali ramionami – mówił minister.

Andrzej Adamczyk odpowiadał również na pytania z sali – dotyczyły one głównie kopalni cynku i ołowiu w Zawierciu (posłowie PiS-u są przeciwko zamiarowi budowy kopalni i zamierzają przekonywać rząd do tego stanowiska), a także budowy obwodnicy Zawiercia i Poręby (w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg, w przyszłym podpisana umowa i przygotowany projekt, a budowa powinna zakończyć się w 2021 roku) oraz rewitalizacji linii kolejowej Tarnowskie Góry-Zawiercie (w najbliższych miesiącach ma powstać projekt).

W trakcie zadawania pytań przez uczestników spotkania jeden z mieszkańców domagał się zajęcia się tematem budowy należącej do miasta drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej – przez kilka minut spotkanie zdominował gwar.

Podczas spotkania ogłoszono kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na włodarzy gmin w powiecie zawierciańskim – w Zawierciu będzie to Beata Chawuła (kierownik zawierciańskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz radna Rady Powiatu Zawierciańskiego), w Łazach – Krzysztof Furman, w Porębie – Anna Kwapisz-Pańczyk, w Szczekocinach – Jacek Lipa, w Żarnowcu – Maciej Derela.

W spotkaniu uczestniczył Prezydent Zawiercia Witold Grim, Wójt Włodowic Adam Szmukier, radni miejscy i powiatowi: Paweł Sokół, Włodzimierz Styczyński, Małgorzata Benc, Mariusz Golenia, Barbara Kozioł, Edmund Kłósek i Grzegorz Przybysz.

8 KOMENTARZY

 1. Nowy Prezydent przyczajony za filarem jak tygrys-:) Pani Beato Panie Lukaszu Panie Krzysztofie dogadajcie sie zrobcie cos wreszcie dla Zawiercia! Z

 2. PiS … szczerze kandydatka tak dynamiczna, że trudno powiedzieć cokolwiek. To wyczekiwanie aż “będziemy mieli prezydenta to damy kasę” aż kłuje w oczy. O obwodnicy to już poprzedni prezydent i obecny mówił i chwalił się. Rozpisany przetarg i rozpoczęcie budowy dopiero za dwa lata? Podobnie z pociągiem do Pyrzowic? Czyli co? Nie będziecie głosowali mieszkańcy na naszego to nie wybudujemy? Za “karę” to obecnemu nie dali na dokończenie 1200m drogi- zachodniej obwodnicy Zawiercia? Takich “Sukcesów” PiS w Zawierciu … A sprawa Kopalni: Autor przytoczył słowa: “posłowie PiS-u są przeciwko zamiarowi budowy kopalni i zamierzają przekonywać rząd do tego stanowiska” To jeszcze nie przekonali? Po wyborach do Sejmu w 2019 jednak zacznie się budowa Kopalni bo dopiero “…zamierzają przekonywać Rząd…” Rząd to takie miasto jak Zawiercie ma w d…

 3. Obiecanki nic nie kosztują, można obiecać dużo… Pewien prezydent obiecał każdemu 100 milionów (starych) złotych… i na obietnicach się skończyło…

  A wspomniał że, program 500 + jest nie sprawiedliwy? Znam dużo, osób co nie otrzymują 500 + bo albo, mają tylko jedno dziecko, lub za duże dochody… I gdzie ta równość?

 4. Oby społeczeństwo do końca nie zbaraniało i malowanej lali nie wybrało. Co się nie robi żeby zostać prezydentem, obiecuje, obiecuje, obiecuje, a poza tym w 2019 r. PiS przegra wybory i znów po obiecankach.

 5. Proponuje przeanalizować Facebook kandydatki Beaty Chawuły przez ostatnie trzy lata, to polityczna czarna dziura. Ta Pani aktywuje się tylko na kilka miesiecy przed wyborami.Czy ktos jest w stanie pokazać jej dziłalnośc jako radnej powiatowej, ( tak tak Ona jest radną od ponad 3 lat!) jej dokonania, o których pisała w swoim progamie wyborczym. Błagam chociaż jedną rzecz pozytywną, do której sie przyczyniła. Proszę

 6. Wszyscy radni wszyscy radni maja aktywizacje przed wyborami a co nue ktorzy mysla ze to jest pisadka na amen.WYBORCO MIESZKANCU ZAWIERCIA NIE BADZ BARAN IDZ NA WYBORY!!!!!

 7. A dlaczego nie podano miejsc pracy pozostałych kandydatów??????
  czy to prawda, że Pan Furman pracuje w firmie udzielającej pożyczek na wysoki procent???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange