what are some common transitions in an academic essay soccer is my hobby essay cause and effect essay world war 1 pauls case essays je vais essayer de dormir comparison and contrast for essay writing sample

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Minister infrastruktury ogłosił program 100 obwodnic: 3 z nich mają powstać w powiecie zawierciańskim

Jak informuje Polska Agencja Prasowa w sobotę 8 lutego minister infrastruktury podczas konferencji prasowej poinformował o programie 100 obwodnic, który ma zostać zrealizowany w latach 2020-2030 za kwotę 28 mld zł. Spośród 5 obwodnic zaplanowanych w województwie śląskim 3 dotyczą powiatu zawierciańskiego.

W drugim kwartale 2023 roku mają zostać ogłoszone przetargi na budowę trzech obwodnic w naszym powiecie: obwodnicy Szczekocin i Goleniów w ciągu DK78 (jej koszt miałby wynieść 382,5 mln zł, a długość – 12,8 km), Kroczyc (276 mln zł, długość – 9,2 km), a także Pradeł (66 mln zł, długość – 2,2 km). Również w 2023 roku mają zostać podpisane umowy na realizację inwestycji, budowa ma się odbyć w latach 2023-2026.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Kroczyc jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez tę miejscowość. Wraz z realizowaną obecnie obwodnicą Poręby i Zawiercia oraz innymi inwestycjami na drodze krajowej nr 78 na odcinku od połączenia z A1 na wysokości Pyrzowic do Szczekocin, przyczyni się do odciążenia układu komunikacyjnego w ruchu drogowym na obszarze obejmującym północno–wschodnie tereny woj. śląskiego. Nowo budowana droga przejmie znaczącą część ruchu tranzytowego i regionalnego, skutkiem czego na obecnej drodze krajowej nr 78 przeważać będzie ruch lokalny. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia z jednej strony z A1, z drugiej z S7 na wysokości Jędrzejowa. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju. Prace przygotowawcze dla zadania rozpoczęły się już wiele lat temu, w związku z czym inwestycja jest już częściowo przygotowana do realizacji i posiada decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Ujęcie w programie 100 obwodnic umożliwi przyspieszenie realizacji zadania – czytamy na stronie internetowej ministerstwa infrastruktury przy opisie każdej z trzech obwodnic.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/program-budowy-100-obwodnic-na-lata-2020—2031

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

  1. Można pęc ze śmiechu, za 3 i pół roku ogłoszą przetarg, a zbudują za 30 lat ? Prędzej ja zostanę kardynałem niż wy zobaczycie te obwodnice. Zbliżają się wybory, więc pisiory obiecają wam wszystko co tylko chcecie, he, he, he,……

  2. “Nie o to chodzi, by złowić króliczka ale by gonić go, ale by gonić go…” śpiewali niegdyś Skaldowie. Wartościowa twórczość zawsze pozostaje aktualna!

    • A r.2023 będzie rokiem wyborów do sejmu i senatu więc znów trzeba będzie mieć jakiś ochłap wyborczy dla ciemnego ludu!

  3. Wybory praktycznie są co roku, co dwa lata. I czy PiS i czy KO zawsze obiecują. Różnica jest w tym co potem. I jakby na to nie patrzeć PiS zaczynając od 2016r. (pierwsze pieniądze na koncepcję) doprowadził obwodnicę Zawiercia i Poręby do przetargów. W tym przypadku daty, liczby mówią same za siebie. Więc te wybory nie są takie złe – byle by te obietnice potem były realizowane w miarę możliwości. A w przypadku Zawiercia trzeba przyznać, że PiS wywiązał się sprzed wyborczej obietnicy. Zobaczymy co będzię dalej.

  4. Większość senacka próbowała zablokować albo opóźnić wypłatę 13 tak budowę obwodnic jeszcze jak miała większość w sejmie. O 500 plus nie wspomnę które jest sporym zastrzykiem gotówki w tak biednym zdewastowanym w powiecie. Jeszcze parę latemu nie bylo takiego przywileju..a w samym powiecie szalał wtedy duch zwolnień z pracy i przymusowej emigracji a praca tu była towarem luksusowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange