zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Minął rok od wyboru Łukasza Konarskiego na włodarza Zawiercia: jak oceniacie jego prezydenturę? [SONDA]

4 listopada 2018 roku odbyła się druga tura wyborów na prezydenta Zawiercia, w której o fotel włodarza gminy zmagali się Witold Grim i Łukasz Konarski.

Pierwsza tura ubiegłorocznych wyborów na prezydenta miasta odbyła się 21 października. Najwięcej głosów zdobył w niej Witold Grim (prezydent Zawiercia w latach 2014-2018) – 6 859 (31,92%), drugie miejsce zajął Łukasz Konarski 6 019 (28,01%). W wyborach uczestniczyli również: Beata Chawuła – 3 650 (16,99%), Krzysztof Peroń – 2 627 (12,22%) i Ryszard Mach – 2 334 (10,86%). W drugiej turze zwyciężył Łukasz Konarski zdobywając 9 836 głosów (53,70%), na Witolda Grima głosowało 8 482 osób (46,30%).

Zaprzysiężenie Łukasza Konarskiego na prezydenta nastąpiło 21 listopada 2019 r.

W sobotę 26 października koło Ryneczku na Żabkach przeprowadziliśmy sondę, w której zapytaliśmy mieszkańców miasta o to, jak oceniają roczną prezydenturę Łukasza Konarskiego:

Nagranie: Alicja Pietryga

36 KOMENTARZY

  • Ludzie nie maja 25 zl na smieci, przeciez Panstwo PiS rozdaje nierobom i dzieciorobom pieniadze za darmo, emerytom 13 emeryture. Przeciez w naszym kraju jest coraz lepiej…

  • A ja bardzo proszę aby zainteresować się tematem opłaty za śmieci. ZGK obsługuje gminę Ogrodzieniec i tam za segregowane smieci jest opłata 17 zł a w Zawierciu (na miejscu) ma być 25zl. Gdzie logika!? Jakas kalkulacja? Zastanawiałem się czy do Ogrodzienca auta ZGK to się jakoś zdalnie teleportuja żeby na paliwo nie tracić?

 1. Nie ma żadnych plusów Prezydentury Konarskiego. Nie zrealizował żadnego punktu z programu wyborczego. Żadnych inwestycji, zatrudnił kolesi i rodzinę, zwolnił pracowników Urzędu, którzy długo pracowali w urzędzie. Teraz będzie podnosił opłatę za śmieci, bo budżet nie może udźwignąć polityki kadrowej Prezydenta Konarskiego. Teraz leci za cudze dolary na 2 tygodniowy urlop do USA odetchnąć, bo tak strasznie się narobił dla Zawiercia. Tylko tej prezydenckiej pracy nie widać w mieście wcale.

  • Pokaż inwestycje i promocje Miasta za poprzednika , bo nie ma żadnych , tylko sponsorowanie nie wartych drużyn i budowy nie potrzebnyvch nikomu ani miastu kiepskich inwestycji sportowych , z których miasto nie ma nic a jest na MINUS .

   • Inwestycje były np. budowa bloków przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, wymiana podłoża w parku Mickiewicza i na Kępie. Dla mieszkańców to też jest ważne. Pan Konarski jeszcze nic nie zbudował, ba nawet sztandarowy projekt hamaków na placu przy ul. Piłsudskiego przeszedł już do przeszłości. Przypomniałeś/łaś jeden sukces Pana Konarskiego doposażenie finansowe osób zatrudnionych na stanowiskach zwanych specjalistami i niebędących mieszkańcami Zawiercia.

    • Jakie dzieciatko Gimby , jeśli chodzi o park to żebyś nigdy nie wiedziałą z czego i jakim tanim kosztem jest ta inwestycja bo aneks o wyższe ceny zmienia sie jak w totku za nisze jakosci materiały , co do bloków szkoda słów bo kco miał dostać to dostał lepiej niż za pana M. ze słodyczami , budowa kiepskich drzwi , przemianowanie PUBLICZNYCH CHODNIKÓW NA ŚCIESZKI ROWEROWE koszt małostkowy ale na fakturze się zgadza ……

     Jak myślisz że on bedzie preziem ( poprzednik to zapomnij o tym referendum )

  • Myśleliśmy, że młody prezydent będzie rzutki i przebojowy. Miał konsultować i pomagać w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. A tu lipa. Poświęca czas na słuchanie i to wszystko. Nie szkoda to naszych pieniędzy na takiego urzędnika. Zabawa, zabawa. Ale liczymy, że brak wotum zaufania radnych wygsi mandat.

 2. Jak wynika z ulicznej ankiety zdania są podzielone. Od razu powiem że nie jestem przeciwnikiem Pana Konarskiego. Minął rok i przyznam że niewiele Prezydent zrobił. Inwestycje które są realizowane z tego co wiem to kontynuacja działań poprzednika. Natomiast nie podoba mi się brak szacunku Prezydenta do radnych. Tak jak on otrzymali mandat od mieszkańców. Pan Prezydent nie umie współpracować i to niestety widać. Martwi mnie to bo Prezydent bez Rady jest jak król bez ziemi . I jeszcze jedno od Prezydenta oczekujemy znacznie większej dojrzałości.

  • Pan Konarski nawet nie wiedział, że jak spadnie śnieg na chodniki i ulice to trzeba porządnie odśnieżyć. Już nie wspomnę jak mieszkańcy sami wskazywali ulice do odśnieżania, bo Pan Konarski był kompletnie oderwany od rzeczywistości.

   • Ktos napisal ze w zaden sposob nie wykorzystuje potencjalu druzyny siatkarskiej. Wiec pytam czy dzieki temu ze mamy klub siatkarski pojawia sie u nas w miescie inwestorzy? Czy nagle w miescie zamieszkaja nowi mieszkancy? Nie poprostu kolejne firmy zamiast placic wieksze wynagrodzenia pracownikom beda dawac na klub a przecietny pracownik noc noe dostanie.

    • Mieszkańcy potrzebują chleba i igrzysk .Siatkarze są dla mas kibiców chwała Zawiercia i pokazują w tym mieście może coś się udać .Prezes Baran jest dla wielu z nas drogowskazem ,można osiągnąć w życiu bardzo dużo i nie koniecznie dzięki układom towarzysko-politycznym .A zawodnicy to radość i szczęście ,wspaniali i bardzo dobrzy zawodnicy .

 3. Lecieć na dwutygodniowy urlop do USA kiedy konstruowany jest budżet na przyszły rok i nie mieć zastępców to niepoważne Panie Prezydencie. Tak odpowiedzialny człowiek, Prezydent Miasta nie postępuje. Przykre to ….

  • @WITEK – dzięki temu że mamy świetną drużynę siatkarską i jeszcze lepszych kibiców, tworzymy dobry wizerunek… dobry marketingowiec umiałby te atuty wykorzystać… To nie drużyna ma “ściągać” inwestorów, a Dobry Gospodarz… którym, po roku funkcjonowania na “stolcu” – Pan Konarski wydaje się “nie być” i pewnie z czasem będzie się marny wizerunek niedobrego gospdarza pogłębiać… a inwestorów i tak nie przybędzie… a mieszkańców… pewnie ubędzie – bo kto będzie chciał żyć w drogim mieście (4 osobowa rodzina – 100 za same śmieci) i przy dość słabych, jak na tle Śląskiego w ogóle – zarobkach…

 4. Trzeba mieć odrobinę szacunku do Mieszkańców zaproponować im ponad 100% wzrost opłaty za śmieci to jakby napluć im w twarz. Pan sobie leci do Ameryki a emeryt czy rencista myśli jak zapłaci za śmieci.

 5. PR jak chodzi o podwyżkę cen śmieci to mistrzostwo świata ,wszysrkie serwisy prasowe ogólnopolskie podają i nazwisko prezydenta i miasto ,w którym wywóz śmieci będzie najdroższy w Polsce .Wiceprezydent społeczny i małoletni też bardzo dobre taktyczne zagranie PR ,nawet w teleexpresie była o tym mowa .Ciekawy jestem jak wykorzysta odwołanie MRM .I byłoby szczęście absolutne,ale pojawił się taksówkarz i cały misterny plan zachwiał się -kot w butach .

 6. …za cenę “śmieci”, za podniesienie podatku od nieruchomości – zdecydowany minus. Za uprawianie PR, zamiast pracy, za ślimaczące się “inwestycje” (choćby w obrębie TAZ, czy “małej” obwodnicy), za brak wykorzystania potencjału marketingowego drużyny siatkarzy (wręcz – konflikt z władzami klubu, na zasadzie “nie bo nie”). Bardzo subiektywnie – za to… że ogólnie mam wrażenie, że dokonałem bardzo złego wyboru – Minus. Na Plus – park wygląda ładnie.

 7. Trampoliną do piastowania późniejszych stanowisk miało być bycie prezydentem Zawiercia .W tym nie widzę nic złego.Nie podoba mi się jego zarządzanie konfliktami czy wręcz generowanie ich .Do budowania wspólnoty na konflikcie to należy mieć świetne przygotowanie merytoryczne i pasję co w tym konkretnym przypadku jest naciągane .

  • Prezydent Konarski jest wg mnie świetnym manipulatorem. Z jednej strony kreuje swój wizerunek jako stojący ponad podziałami wlodarz, który chce dobrze dla miasta i mieszkańców a z drugiej strony umiejętnie podsyca konflikty np. Z Radą Miejską

  • Pokaż tego co bez celu wydał na nic warta inwestycje sportową 2.5mln gdzie miasto NIE ma reklamy ANI inwestora ………………….. za te pieniadze można dać ze 4 place zabaw czy inna inwestycje jak chodniki czy ZABEZPIECZENIE PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH KTÓRE W ZAWIERCIU JEST NA POZIOMIE 0 !!!!!

 8. Mateusz Bochenek zacznie kreować męczennika z prezydenta i potępiać radnych ,którzy ośmielił się korzystać z uprawnień jakie mają -likwidacja Młodzieżowej Rady Miasta ,która była nadbudową partii Korwin .Szach mat w wykonaniu byłej poseł lub byłego prezydenta ,którzy powinni wyjaśnić co tu się dzieje .Jeśli nie wytłumaczą całej sytuacji partyjnemu koledze to będzie ciąg dalszy jak ktoś dowcipnie nazwał “ciamajdanu “

 9. Jak narazie nic nie zrobił konkretnego. Same spotkania konsultacje i nic z tego nie wynika.Pani mówiąca o kulturze nawet się wysłowić nie umie.Podwyżka śmieci to nie fanaberia prezydent zmieniła się ustawa.. Dzikie wysypiska w ogóle bez jakiekolwiek kontroli.Ogólna ocena kiepsko dużo się pokazuje nic nie robi.

 10. I bidulek musi podwyższać cenę śmieci na taką jakiej nie płacą mieszkańcy innych miast .MOPS dopłaci za jego działania .A pozostali pokornie się zgodzą lub nie na ceny śmieci z kosmosu .Bal trwa i wszyscy mają nadzieję na wielkie zmiany .Ulica Szymańskiego zmieni nazwę na Cegielnianą a Cegielniana na Szymańskiego .

 11. W urzędzie się zastanawiaja co to za pomysły przywiezie Konar z tej Ameryki. Strach pomyśleć. Ogólnie to rok stracony dla miasta. Panoszenie sie Kubusia, hamstwo radnego T. Konflikt z Radą Miasta. Konarski to nie jest dobry gospodarz a tym bardziej manager.

 12. KONARSKI TO NAJGORSZY PREZYDENT W HISTORII MIASTA ZAWIERCIE !!! ZERO ZDOLNOŚCI DO CZEGOKOLWIEK. W MIEŚCIE SYF JAK NIGDY, URZĘDY ROZPIERDUCHA, LUDZIE POUCIEKALI, ZAJMUJE SIĘ NIEWAŻNYMI SPRAWAMI, A KOMPLETNIE OMIJA TE WAŻNE BO NA NICZYM SIĘ NIE ZNA. TOTALNA KOMPROMITACJA, STRACONY ROK, MAM NADZIEJĘ, ŻE NIEDŁUGO GO ODWOŁAJĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB – TRAGEDIAAAAAA

 13. Z tego co słyszę coraz więcej osób zadaje sobie pytanie po co głosowałem na Pana Konarskiego. Jest wszędzie a nie ma go nigdzie tylko ten facebook i chwalenie się. Słabo to wygląda. Taka szarpanina . W mieście było czyściej i to jest prawda. Myślę że zraził sobie wielu ludzi, nie umie się wypowiedzieć powtarza tak ogólnie jedno i to samo.

 14. Żal, że na tego człowieka oddałem głos. Jeszcze takiego beznajdziejnego prezydenta Zawiercie nie miało. Prostak, i aż dziw jak on mógł skończyć studia a być takim burakiem. Sam nie wie czego chce oprócz Marszałkowskiej którą choćby zaklinał to nie ożywi, bo to nie gra w bramie przyciągnie na tą ulicę tłumy, nie darmowe prażonki sprawią, że na codzień ludzie tam pójdą na zakupy. Ciekawe jaki jest prawdziwy powód ładowania tam pieniędzy? Kto ogląda sesje to wie, że na nic nie potrafi odpowiedzieć a za to obraża wszystkich i jakby trafiło na kogoś innego niż Pani przewodnicząca to pewnie oberwałby bo się słusznie należy. Zklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.