zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Miłosz Łągiewka w Radiu Zawiercie: “Zawiercie ma o co strajkować w strajku generalnym” [WIDEO]

Młody człowiek, działacz i obserwator życia publicznego oraz radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Krótko mówiąc: Miłosz Łągiewka. Był Gościem Dnia Radia Zawiercie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

20 KOMENTARZY

  1. Panie Ładny Radny a kiedy Pan bedzie za rozwojem Zawiercia=SAG? protest a Covid? Czy Pan bedzie chcial mieszkac i rozwijac sie w Zawierciu? jest Pan Radnym woj.slaskiego jak tam reprezentowane jest Zawiercie? miasto ktore sie wyludnia mlodymi ludzmi jak Pan! Szkoda ze mlodzi z Zawiercia tak chetnie….uciekaja bo nie ma perspektyw rozwoju a moze mnie Pan oswieci? Panie Redaktorze a kiedy obszèrny rzeczowy artykul o SAG? kiedy mozna sie doczekac..jakie tam inwestycje? ps screen postu zrobiony.

  2. Co ma redaktor pisać o SAG jak tam nic się nie dzieje. Tylko wiatr hula, przecież miasto tylko o Marszałkowsiej myśli coby tu jeszcze spiepszyć coby tu jeszcze, ile milionów wyrzucić w błoto. Ich interesują igrzyska na Marszałkowsiej, a nie jakieś miejsca pracy, dla swoich miejsca mają.

  3. Do młodzieżowego radnego, Hołownia to taki sam klęcznik jak PiS, tylko jako celebryta będzie pięknie mówił co Pan chce usłyszeć.

  4. Protesty Zawiercian w sprawach krajowych, są tak samo skuteczne, niczym intensywne podskoki Masaja na sawannie, przeciw globalnemu ociepleniu. Tu co najwyżej, można poprotestować w sprawie najwyższej rangi jaką jest: obrona dotychczasowych najemców Bocianówki, lokalizacji schroniska dla zwierzą, czy kontrowersyjnej budowy instalacji do przetwarzania śmieci. Oczywiście skutek tych protestów, ma ogromną szansę szansę i tak być marny. Społeczeństwo obywatelskie, jak już się zmęczy kopaniem z koniem, to sobie może ( co najwyżej) ukoić skołatane nerwy, przy jakże miłej dla oka, iluminacji z napisem Zawiercie.

    • @FILOZOF – oczywiście – tak jak piszesz – nasze protesty w sprawach “wielkich”, jedyne znaczenie jakie mają – to poprawa samopoczucia samych protestujących… Więcej i w ogóle – jakiś sens – mają protesty w skali mikro i w konkretnych tematach… Niestety – duże konflikty, zakrzywiają perspektywę, dlatego tutejsza władza – może i robi co chce… może być przeciw i za jednocześnie… może deklarować co chce, a robić coś odwrotnego… Dlatego – bocianówka będzie przekazana z góry wybranym najemcom, powstanie “wytwórnia” smrodliwego biopaliwa… i z dużą dozą pewności – jeśli właściciele koncesji będą chcieli – powstanie kopalnia. Obywatelsko – potupiemy sobie nóżką, Prezydent się “spotka” i tradycyjnie – będzie po naszej stronie… a potem skutecznie – zrobi nas w konia… To stały dla obecnej władzy Prezydenta i spółki – schemat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.