zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Mieszkasz w budynku Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej? Czynsz zapłacisz przez Internet

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wdraża usługę Elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca.

Wartość projektu wynosi 530 tys. zł z czego ponad 450 tys. zł pozyskano ze środków zewnętrznych w ramach działania „Wsparcie cyfrowych usług publicznych”. Wirtualne biuro ma ruszyć w połowie roku. Obecnie trwa przetarg na zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania.

Dzięki EBOM lokatorzy będą mogli skorzystać z elektronicznej formy kontaktu z administracją. Za pośrednictwem Internetu będzie można składać podania, wnioski oraz skargi.

Projekt umożliwi m.in. dostęp mieszkańców do kartoteki finansowej swojego rozrachunku z ZGM, a więc m.in. do podglądu historii zobowiązań i dokonywanych wpłat wraz z możliwością dokonywania płatności przez Internet.

Za pośrednictwem sieci będzie można również wnosić do ZGM opłaty za najem garaży, ekspozycję reklam na budynkach gminnych oraz tzw. opłaty cmentarne. Dodatkowo Zakład Gospodarki Mieszkaniowej będzie za pośrednictwem poczty elektronicznej, smsów lub informacji przesyłanej na platformę ePUAP informował lokatorów o konieczności dokonania opłat.

W ramach EBOM mieszkańcy będą mieli możliwość wglądu w historię odczytów liczników i zgłaszania ich wskazań drogą elektroniczną oraz informowania administrację o awariach. Lokatorzy będą mieć dostęp do takich dokumentów jak regulaminy, formularze i deklaracje.

Ponadto członkowie zarządów wspólnot mieszkaniowych będą mieli bieżący dostęp do informacji finansowych, rozrachunków wspólnoty z właścicielami, odbiorcami i dostawcami usług. Właściciele mieszkań w każdej chwili będą mogli sięgnąć do uchwał podjętych przez wspólnotę.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu administruje m.in. budynkami przy ulicy Niedziałkowskiego, Boh. Westerplatte, Aptecznej i Marszałkowskiej (pełna lista dostępna TUTAJ).

 

Źródło: Urząd Miejski w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.