zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Mieszkańcy Bzowa: powrót autobusów albo blokada urzędu [AKTUALIZACJA]

Przywrócenie kursowania autobusów w dni wolne w Bzowie albo blokada urzędu – to wniosek ze spotkania mieszkańców tej dzielnicy Zawiercia, które odbyło się dziś wieczorem. Wzięło w nim udział ponad 70 osób.

Spotkanie zostało zwołane w wyniku czwartkowej decyzji Zakładu Komunikacji Miejskiej o zawieszeniu weekendowego rozkładu jazdy w Bzowie. Spotkanie poprowadził przewodniczący osiedla Zbigniew Kaziród wraz z radnym miejskim (przewodniczącym Rady Miejskiej w Zawierciu) Pawłem Kazirodem.

– Nie przypominam sobie w historii Zawiercia, żeby ktoś tak działał. Pokrzywdzeni są ci najbiedniejsi – mówił Paweł Kaziród.

Jak mówił, Prezydent Zawiercia zadeklarował, że zajmie się tą sprawą.

– Po rozmowie z prezes ZKM udało się wynegocjować 2 kursy. Po rozmowie z Prezydentem zaproponowano nam 4-6 kursów. W tej chwili mamy 9 – mówił Zbigniew Kaziród.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w spotkaniu nie chcieli zgodzić się na zmniejszenie kursów “czwórki” w dni wolne. Skarżyli się, że nie zostali poinformowani o zmianie rozkładu jazdy i wielu z nich dowiedziało się o zawieszeniu kursów na przystanku autobusowym nie mogąc dojechać do pracy czy na rehabilitację.

– Mam bilet miesięczny, a nie mogłam skorzystać z autobusu – mówiła jedna z mieszkanek Bzowa.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w spotkaniu postanowili, że jeśli rozkład jazdy linii nr 4 w dni wolne nie zostanie przywrócony do najbliższej środy, w czwartek zablokują urząd i powiadomią o sprawie media. Nie wykluczyli możliwości zmniejszenia rozkładów jazdy w dni wolne, ale – jak podkreślano – dopiero po konsultacjach społecznych.

Spotkanie odbyło się w spokojnej atmosferze.

Tekst: Paweł Kmiecik

AKTUALIZACJA:

Po środowym spotkaniu w urzędzie ustalono, że autobusy linii nr 4 wrócą do Bzowa w dni wolne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.