zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Mieszkańcy bloku przy Wierzbowej 12 nie chcą masztu komórkowego na dachu

Dziś odbyło się spotkanie wspólnoty Dom System, podczas którego mieszkańcy wypowiedzieli się na temat propozycji postawienia masztu telefonicznego na budynku.

Informacja o pomyśle spowodowała oburzenie mieszkańców budynku. Blok jest zarządzany przez wspólnotę mieszkaniową Dom System z Zawiercia. Jak poinformował na dzisiejszym spotkaniu wspólnoty zarządca Jarosław Kawczak, propozycja wpłynęła do Dom Systemu od firmy Invest Dom w sierpniu 2016 roku. Dotyczyła ona wydzierżawienia od wspólnoty części dachu i ustawienia na nim masztu telefonii komórkowej. Blok przy Wierzbowej 12 miał za to otrzymywać 12 tys. zł rocznie.

Nie DOMSYSTEM będzie decydował o tym czy masz będzie czy nie, tylko większość właścicieli Wspólnoty, dlatego został ten punkt ujęty w porządku obrad na najbliższym zebraniu Wspólnoty. Na zebranie jest zaproszony ekspert który odpowie na wszelkie pytania mieszkańców i wówczas zostanie podjęta decyzja co do wyrażenia zgody lub nie na wydzierżawienie części dach pod maszt antenowy – czytamy w odpowiedzi mailowej na nasze zapytanie o zamiar postawienia masztu.

Zarządca podkreślał na spotkaniu, że nie zamierza podejmować żadnych działań bez zgody lokatorów. Uczestnicy spotkania nie wyrazili zgody na wejście do sali przedstawicieli firmy Invest Dom.

Nawet niech nie wchodzą. Zdrowie jest ważniejsze, zdrowia się nie kupi. Kto nam da za leczenie? – mówili mieszkańcy.

Propozycja postawienia masztu została wycofana z porządku spotkania wspólnoty.

Jak informuje portal internetowy supernowosci24.pl podobna sytuacja miała miejsce kilka tygodni temu w Bratkowicach (powiat rzeszowski). Również firma Invest Dom proponowała postawienie masztu, tym razem jednak była to lokalizacja oddalona o około 50 metrów od zabudowań mieszkalnych. Tamtejsi mieszkańcy nie wyrazili zgody na budowę. Ostatecznie masz ma zostać postawiony na jeden z prywatnych posesji w Bratkowicach.

5 KOMENTARZY

  1. Oj ciemne te mochery lepiej rydzowi dawac na tace niz wnuką …
    Najwieksze zagrozenie to telefony przenosne oraz komórkowe , najwiecej emituja falelektromagnetycznych nawet do mocy 2W… po nich na 2 miejscu sa routery wi-fi , ale ciemnota tego nie wie i slucha czarnych KK ….

  2. mieszkańcy tego bloku sparalizowali komunikację na osiedlu zamykając droge ,rządzący w tym miescie mają to w ..D.. I TAK TRZYMAĆ , postawcie sobie jeszcze płot z bramą będzie gdzie śmieci wyrzucać.czekamy aż spółdzielnia zacznie zamykać swoje tereny odgradzając wspólnoty i będzie jak Paweł i Gaweł ,,ALE KTO W TYM MIESCIE PANUJE NAD JAKIMŚ ŁADEM .. najwazniejszy SPORT SPORT SPORT ..CO DO MASZTU CÓŻ CIEMNOGRÓD NADCHODZI a może był i teraz wyłazi ………………………………..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.