zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Miejski Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu do likwidacji?

Na wniosek prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego powstał projekt uchwały w sprawie likwidacji jednostki organizacyjnej podlegającej pod urząd – chodzi o Miejski Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu.

Zgodnie z projektem uchwały, który ma zostać poddany pod głosowanie w trakcie wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, MZOEAS miałby być postawiony w stan likwidacji od 1 października 2020 roku, a termin zakończenia likwidacji wyznaczono na 31 grudnia 2020 r.

Do czasu zakończenia procesu likwidacji jednostka, o której mowa prowadzi dotychczasową działalność – czytamy w treści projektu uchwały.

Jaki jest powód propozycji prezydenta?

Połączenie dotychczasowych zadań jednostki z zadaniami realizowanymi przez Urząd Miejski, które niejednokrotnie są ze sobą powiązane, przyczyni się do zwiększenia oszczędności w budżecie gminy, lepszego wykorzystywania zasobu ludzkiego, a także szybszego podejmowania procesów decyzyjnych. Kadra pracownicza pracująca obecnie w Miejskim Zespole Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół (MZOEAS) znajdzie swoje zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Zawierciu. Mając na względzie optymalizację wydatków bieżącego budżetu Gminy Zawiercie i budżetów w następnych latach, proponuje się przekształcenie Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno Administracyjnej Szkół poprzez likwidację, a zaoszczędzenie środki finansowe zamierza się przeznaczyć na realizację zadań oświatowych – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

W części “Analiza wydatków z budżetu Gminy przekazanych na wynagrodzenia do Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno Administracyjnej Szkół w 2019 r.” czytamy:

Na podstawie analizy zakresu czynności i sytuacji kadrowej w Urzędzie Miejskim w Zawierciu można stwierdzić, że już w tej chwili część osób zatrudnionych zarówno w Urzędzie, jak również w likwidowanej jednostce będzie mogła wykonywać również inne czynności oprócz dotychczasowych, przez co zwiększy się ich efektywność pracy i zoptymalizuje się wykorzystanie zasobu kadrowego również do innych zadań niż dotychczas. Oszczędności powstaną również przy udzielaniu wspólnych zamówień publicznych. Zwiększy się również efektywność zarządzania zadaniami oświaty i szybkość podejmowanych działań. Na podstawie zaprezentowanych powyżej zmian w MZOEAS, można stwierdzić, że tylko te działania przyniosą dla Gminy oszczędności. Z kolei oszczędności i racjonalna gospodarka finansowa są niezbędnym elementem realizacji zrównoważonego budżetu gminy Zawiercie na rok 2020 i lata następne – czytamy w projekcie uchwały.

Czy oszczędność pieniędzy to jedyny powód planów likwidacji MZOEAS-u? Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Zdjęcie: Archiwum Mediów Zawierciańskich

7 KOMENTARZY

  1. Już utworzono taki stwór w starostwie. Szkoły połączono z drogami, chciałbym wiedzieć jakie są oszczędności kiedy tak są zaniedbane drogi i pobocza/koszenie sporadycznie też nie na wszystkich drogach a dziury i dylatacje stan jakby dopiero po zimie-szczególnie obwód w Zawierciu/. Oby też nie było takiej sytuacji w miescie.

  2. A z likwidacji MZOEAS będą pieniążki na następnego zastępcę prezydenta! I może na farbki do posypywania się coś zostanie…

  3. Podobno juz jedna dyrektor szkoly podst. zgodzila sie by wziqc stanowisko dyrektora nowego zespolu obslugi. A byly wicedyrektor w tej szkole a teraz rezygnujacy z pracy jako dyrektor w lazach ma zajac jej miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.