zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Miasto najpierw wypowiedziało umowę najemcom, a później ogłosiło “Ratujemy Bocianówkę”. Propozycja ZGM wobec najemców: przygotujcie projekt modernizacji lokalu i nowe menu

W niedzielę 6 września odbyło się spotkanie w Bocianówce w sprawie wypowiedzenia bezterminowej umowy najmu przez podlegający pod urząd miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu. Po spotkaniu na Facebooku “Miasto Zawiercie” prowadzonym przez urząd miejski pojawił się wpis… “Ratujemy Bocianówkę”.

Relacja z niedzielnego spotkania dostępna jest TUTAJ.

Podczas spotkania sprostowano nieprawdziwe informacje pojawiające się w internecie. To Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu przeprowadzał remonty wskazanego obiektu, takie jak remont elewacji wraz z ociepleniem budynku. W 2012 roku był to koszt około 23 tys. zł. Do tego ZGM przeprowadzał remonty doraźnie Bociankówki (np. dachu). Wskazane prace nie dotyczyły wnętrza lokalu – czytamy we wpisie na Facebooku Miasto Zawiercie.

Jak informowała w niedzielę Ewelina Pasternak, w 2005 roku zostały wymienione przez najemców okna w całym budynku, rok później budynek został przez nich ocieplony i pomalowany, z kolei w 2011 roku ZGM zaakceptował projekt remontu sali i klatki schodowej, którego wykonanie zostało sfinansowane przez najemców. Jeśli chodzi o czynsz w wysokości około 600 zł, to oprócz niego najemcy płacą około 1500 zł miesięcznie za korzystanie z ogródka.

W poniedziałek 7 września rano redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do najemców Bocianówki i dyrektora ZGM Augustyna Hejnosza z zaproszeniem na wywiad, podczas którego miały zostać skonfrontowane argumenty używane przez obie strony.

Uprzejmie zapraszam Pana Dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu do wywiadu z udziałem Pani Eweliny Pasternak. Wywiad będzie okazją do merytorycznego wyjaśnienia sytuacji wokół wypowiedzenia umowy najmu Bocianówki. Wywiad (audio-wideo) odbędzie się w poniedziałek, tj. dziś o godzinie 15:15 W redakcji Mediów Zawierciańskich w Miejskim Ośrodku kultury w Zawierciu, wejście od Centrum Informacji Miejskiej. Nieobecność Pana Dyrektora na wywiadzie spowoduje, że argumenty ZGM nie będą mogły być przedstawione opinii publicznej – brzmi treść maila wysłanego o godzinie 9:08 w poniedziałek 7 września.

Ewelina Pasternak, córka prowadzących od prawie 32 lat Bocianówkę, która prowadzi rozmowy z ZGM przyjęła zaproszenia na wywiad. Z ZGM-u nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Również dzisiaj dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu zaproponował najemcom Bocianówki, żeby przygotowali projekt modernizacji lokalu i nowe menu. W związku z tym najemcy tymczasowo zawiesili swój udział w wywiadzie.

Media Zawierciańskie będą informowały o przebiegu rozmów pomiędzy najemcami “Bocianówki” a miastem.

W poniedziałek 7 września Bocianówką zainteresowało się TVP3 Katowice. Materiał dostępny jest TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

22 KOMENTARZE

 1. Z najlepszego złota zrobią kupę błota-mądrze mówi przysłowie.
  Miasto chce ratować fajnie działającą “Bocianówkę”, a nie potrafi zagospodarować swoich, stojących pustką, pomieszczeń po kawiarni w budynku MOKu!

 2. Może by się ktoś zajil stara Viola.Czy to na prawdę jest nie do ruszenia? Świetna lokalizacja by powstał tam np lokal taki jaki był za dawnych czasów.

 3. Najemcy w Bocianowce nie zrobili nic. Tylko syf. Bardzo dobrze oglosic przetarg i zrobic wreszcie cos na poziomie. Pełne popracie dla władz miasta. Wreszcie. Ktoś się wział za pasożytów

  • No to prezydentowi zmiękła rura , chyba nie spodziewał się takiego szumu w mediach .ps A i tak na reelekcję nie ma szans , jeszcze kilka takich kwiatków i nie dotrzyma do końca kadencji !!!

 4. Jak to? To najpierw prezydent daje wypowiedzenie, ustawia dobie ludzi do przetargu a nagle inicjatywa ratujemy bocianowke? Co za dwulicowość i zakłamanie..aż razi w oczy. Wystraszyli się telewizji i tego ze było już za glosno.

 5. Czy hasłem przewodnim tej władzy jest: zniszczyć,co się da i co dobrze funkcjonuje?
  Zniszczyli działalność w Pałacyku Erbego, były zakusy na wyrzucenie biblioteki z Pałacyku Szymańskiego, teraz wzięli się za Bocianówkę.
  A co proponują w zamian? Świetlicę na Marszałkowskiej!

 6. Tak samo było z schronieniem dla zwierząt, chciał go przenieść w inne miejsce A później stanął murem w obronie schroniska , hipokryta .

 7. Hipokryzja prezydenta przechodzi wszelkie granice. Ludzie to widzą, z kim nie pogadam, to każdy mowi, że ma dość tej prezydentury.

 8. Tutaj nie ma co ratować albo najemcy robią remont a jak nie to wypad, a nie narzekać że Prezydent zły bo wziął się za dziadostwo, a kto go wybrał czy nie ci moherowi stali bywalcy Bocianówki, którzy biegiem lecieli w kampanii wyborczej po herbatkę i długopis.Chcieliście zmian to macie a teraz nie narzekajcie.Bocianówka to syf, bród i ubóstwo….

  • No,patrzcie ! I ten syf,brud i ubóstwo ma takie poparcie społeczne! Niesamowite!
   Ktosiu, bród przez ó (tak,jak napisałeś) to płycizna rzeczna. Na wagary się chodziło zamiast się uczyć? Wstyd.
   I czyżbyś też po tę herbatkę ganiał i głosował na tego prezydenta skoro go tak bronisz?

 9. Panie Ktoś zgadzam się z tobą w 100% bo remont już powinien być dawno a jak naprawdę najemcy byli by zainteresowani to powinni zrobić remont wtedy kiedy był budowany plac zabaw dla dzieci i pewnie nikt by się do Bocianówki nie doczepił.
  Mimo, że nie jestem i nie byłem zwolennikiem tego Prezydenta to ktoś go wybrał tak jak mówisz starsi wyborcy zachłysnęli się herbatą z długopisem. A pan Grim byłby o 100 razy lepszy przynajmniej nie byłoby parodi z zastępcą.

 10. Zawiercianie pracujecie za marne grosze a p. Konarski w różnych spółkach zatrudnia nie zaliczona ilość swoich kolegów spoza Zawiercia za roczne pensje na które musicie pracować ok. 3 lat. Niech żyje odNowa.

  • Menu ziemi zawiercianskiej np prazonki! a propos wyremontujcie Bociana wali z wc na maxxxaaa! ale budynek super perelka Zawiercia. Przetarg uczciwy rece prywatne i poczujecie zmiane Zawiercianie! Obudzcie sie mentalbosc Wasza Kochani Zawiercianie sorry zaboru rosyjskiego…..TO WLADZA PREZYDENT RADNI SA DLA WAS ZYJA Z WAS A NIE ODWROTNIE!

   • A obok Bocianówki stoi najnowocześniejsze WC nowoczesnej Europy,wybudowane w centrum parku przez Urz.Miejski i zamknięte na klucz.

 11. Tutaj wszyscy walczą o Bocianówkę na spotkaniu z p. Prezydentem a przy okazji nikt nie spytał kto wyraził zgodę koledze od motorów na budowę blok mieszkalnego za Bankiem Śląskim w sąsiedztwie Przedszkola, a tutaj mydlą oczy Bocianówką…
  Ciekawe kto i za ile otrzymał zgodę…

 12. Bocianówka już dawno powinna być wyremontowana albo zamknięta i tu nie ma dyskusji, a to że mamy ekipę rządzącą miastem jak blok ekipa na yutube – nigdy więcej takiego składu chyba, że będzie kawa z zestawem długopisów…….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.