zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Mężczyzna zostawił pod schroniskiem psa. Zwierzę było przywiązane do barierki

W środę 16 czerwca kamery monitoringu Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu zarejestrowały mężczyznę, który podjechał pod budynek i przywiązał do barierki przy wejściu psa, pozostawiając go.

Dziś o godzinie 4.39 pod naszych Schroniskiem pojawił się mężczyzna w średnim wieku srebrnym Fordem Fokusem z rejestracją SZA. Wysiadł z auta i bez próby oddania psa do Schroniska podszedł do barierki i przywiązał sunie Owczarka Niemieckiego odjeżdżając bez żadnego z zawahania!!! Pies będąc w ogromnym stresie schował się za schodami a nasz pracownik nie zauważając psa podszedł do schodów i został przez niego zaatakowany !!! Liczymy na Waszą pomoc w ustaleniu danych sprawcy, który dopuścił się znęcania się nad psem poprzez jego porzucenie! Sprawa zostanie przekazana Policji! – czytamy na Facebooku Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu.

Nagranie ukazujące zdarzenie dostępne jest TUTAJ.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu

7 KOMENTARZY

  1. Lepsze takie zostawienie niż przywiązanie do drzewa w lesie czy zabicie psa. Ten “człowiek” powinien zostać przywiązany do barierki na odludziu, aby poczuł się dokładnie tak jak pies.

  2. Przecież od tego jest schronisko dla zwierząt. Co to w ogóle za temat ? Dostarczyciel miał go puścić w samopas, żeby hycel ze schroniska, musiał ganiać za czworonogiem po mieście i okolicy ? wtedy było by taniej, szybciej i bardziej humanitarnie ?

  3. Lepsze to niż zostawienie psa w lesie na śmierć. Nie znamy sytuacji tego człowieka, może musiał to zrobić.
    Jemu na pewno też nie było lekko, chociaż tak się nie robi. Może nie miał gdzie szukać pomocy. Oddał psa w dobre ręce.

    Czy pies zostałby przyjęty jakby pan zapukał do drzwi schroniska i chciał go zostawić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.