zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Metropolita częstochowski dziękował w Zawierciu za św. Jana Pawła II

W przeddzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w niedzielę 17 maja, ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski odprawił w Zawierciu dwie Msze św. dziękczynne za pontyfikat Papieża Polaka.

Arcybiskup Depo przewodniczył dwóm Eucharystiom – w zawierciańskiej bazylice oraz parafii św. Jana Pawła II w Zawierciu.

Mogłoby nam się wydawać, zwłaszcza poprzez posługę pielgrzymek Jana Pawła II do naszej Ojczyzny, że już go znamy. Nie tylko fakty jego życiorysu, ale jego nauczanie. I tak jak sam kiedyś powiedział: “Wy mnie nie oklaskujcie, Wy mnie słuchajcie”. A w tym “słuchajcie” było zarazem wołanie: wypełniajcie to, co razem z Wami rozważam od strony Słowa Bożego i posłania Ducha Świętego do Was. Przecież nauczył nas od samego początku z Placu Zwycięstwa w Warszawie, abyśmy wzywali Ducha Świętego dla odmiany oblicza tej ziemi, ażebyśmy dzisiaj w duchu Listu św. Piotra Apostoła mogli powiedzieć: Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem, miejcie Chrystusa w sercu jako swojego Pana – mówił abp Wacław Depo podczas Mszy św. w zawierciańskiej bazylice.

Eucharystia była transmitowana na Facebooku parafii: https://www.facebook.com/221350131345555/videos/277088346668463/

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.