zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

McDonald’s: “nasze plany dotyczące Zawiercia są aktualne”

Wracamy do tematu planowanej od kilku lat budowy restauracji McDonald’s w Zawierciu.

Zgodnie z przekazywanymi od 2016 roku informacjami, McDonald’s ma powstać przy wyjeździe z Zawiercia w kierunku Poręby.

Z chwilą powstania ronda właściciel terenu, z którym zawarliśmy wstępną umowę, musi przeprowadzić prace związane z uzbrojeniem terenu i przygotowanie wjazdów. Dopiero wówczas możemy przygotować projekt i następnie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Bardziej realny jako moment startu budowy jest więc koniec roku 2017 – informował McDonald’s w 2016 roku.

Budowa McDonald’s w Zawierciu miała być uzależniona od rozpoczęcia budowy galerii handlowej “Brama Jury”.

Potwierdzam, że nasze plany wybudowania lokalu McDonald’s w Zawierciu są nadal aktualne. Zakładają one wybudowanie wolnostojącego lokalu na parkingu galerii handlowej “Brama Jury”. Start budowy centrum warunkuje nasze prace. Liczymy na to, że w tym roku uda się z nimi ruszyć – zapewniał Dominik Szulowski, Corporate Relations Senior Manager z McDonald’s Polska Sp. z o.o. w dniu 2 lutego 2018 roku.

W marcu 2018 roku firma Master Management Group zorganizowała w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu konferencję prasową, podczas której przedstawiła wizualizację galerii handlowej “Brama Jury”, która ma powstać przy ul. Wojska Polskiego przy wyjeździe z Zawiercia w kierunku Poręby. Jak wówczas informowano, budowa galerii handlowej miała rozpocząć na przełomie czerwca i lipca i zakończyć w 4. kwartale 2019 roku. Do dziś prace budowlane nie ruszyły. Inwestor wciąż jednak zapewnia, że “Brama Jury” powstanie oraz że trwają prace nad zmianą koncepcji obiektu.

W ubiegłym tygodniu ponownie zwróciliśmy się do biura prasowego McDonald’s z pytaniem o plany budowy restauracji. Jak informuje McDonald’s, choć “Brama Jury” do tej pory nie powstała, to “gotowe są zjazdy i układ komunikacyjny”.

Nasze plany inwestycyjne dotyczące Zawiercia są w dalszym ciągu aktualne. Co więcej, chcemy przyspieszyć działania. W tym roku nie uda się rozpocząć budowy, jednak jest duża szansa na jej przeprowadzenie i uruchomienie lokalu w roku przyszłym – mówi Dominik Szulowski.

Zdjęcie: Biuro Prasowe McDonald’s Polska

19 KOMENTARZY

 1. Szczyt marzeń tego miasta-budka z chamburgerami. Żenujące. I ta niekończąca się dyskusja, że już za chwilę… Już jutro… 🙂 🙂 A gdzie rozwój przemysłu? Dobrze płatne miejsca pracy? Budka z chamburgerami nie zatrzyma tutaj młodych ludzi.
  Zamiast walczyć o porządna bibliotekę w mieście, to walczymy o budke z chamburgerami 🙂 i do tego podniecaja się tym media:) Jakie to “małomiasteczkowe”. Wieś, a nie miasto.

  • Jaki z Ciebie ogranicznik, weź i wybuduj zakład pracy. Miasto ma szukać inwestorów a póki co robi igrzyska na Marszałkowskiej. Galeria jest bardzo potrzebna to świadczy o tym że to jest miast a nie wieś, póki co wieś i to zabita dechami. MCDonald’s też potrzebny

  • Ludzie nie łudźcie się nie dożyjecie czasów gdzie w zawierciu powstanie galeria … komu jest ona potrzebna emerytom czy młodym ludziom którzy i tak wyprowadzają się z tego miasta idąc na studia. Nie oszukujmy się Zawiercie za pare lat będzie miastem starców.

   • Zawiercie, to już jest miastem starców (z całym szacunkiem dla osób starszych). Jeśli nie będzie dużych inwestycji, to do 2030 r będzie tutaj nie 48 000 mieszkańców, a 30 000. Nieruchomości będą stały puste, w galerii będzie hulal wiatr, a te hamburgery w MC, to będzie jadł tylko personel, który będzie tam pracował za 2000 brutto. Znaczy pensje będzie odbierał w hamburgerach.

 2. A KUNIE I KLACE BYDZIE GDZIE ZAPARKOWAC I PASNIKI….BO JUS KOLE KAUFLADA BYDOM PASNIKI I KUNIE I MUJNIO DLA KUNI-:0

 3. Galeria powstanie, jak ją wybudują. Niestety to kolejne robienie ludziom wody z mózgu. Już był taki co obiecał i tyle go tu widzieli. Teraz przyszli kolejni obiecywacze. Mówią prace trwają, a na placu ani jednego człowieka i tylko wiatr hula. Opowieści mogą sobie w bajki dla dzieci włożyć. Dorośli się nie nabiorą.

  • Dzieciaka inwestycje macie wielkie w Zawierciu jakie poprzednik zrobił, wspierał za nasze pieniądze bez zgody mieszkańców jakieś podworkowe ligi, pobudowal nic nie warte orliki, nawet tył stadionu wybudowany na orliki bez celowe nikomu, zamknięcie ul Pomorskiej aby był prywatny parking na basen. Nie wspominając jakie problemy były i są z płacą i zabaw, łącznie z ścieżkami rowerowym bo taniej jest podzielić chodnik niż na drodze np jak w Będzinie robić ścieżkę dla rowerów.
   ZAWIERCIE TO MIASTO ABSORDOW

 4. Dlaczego ani słowa nie piszecie o obwodnicy której nie będzie bo kwoty wykonawców znowu wyższe niż budżet inwestora o ponad 100 mln zł.

 5. albo Mc Donalds, albo obwodnica ! jak powstanie obwodnica i Mac. to wszyscy kierowcy będą z niej nagminnie zjeżdżać po żarcie i ruch w mieście będzie taki jak teraz

  • Oczywiście, że i MCDonald’s i galeria, a wtedy nikt nie wjedzie do wsi Zawiercie bo i po co 🙂 Na Marszałkowską też nie bo tam jedno wielkie badziewie i nawet już pokazem mody nikt się nie chwali i nie pisze, że były tłumy, chyba tumany kurzu i nie tylko 🙂 🙂 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.