zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Materac 120×200 – dlaczego warto wybrać ten model do sypialni młodzieżowej?

Osoby młode prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a co za tym idzie, potrzebują głębokiego i zdrowego snu potrzebnego do efektywnej regeneracji. Duży materac 120×200 może się zatem okazać dużym udogodnieniem w sypialni młodzieżowej. W tym artykule podpowiemy, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, aby pozyskać komfortowy materac na lata. 

Dlaczego materace 120×200 to dobry wybór do sypialni młodzieżowej?

Osoby młode potrzebują dużo miejsca pod komfortowy i regenerujący sen. Materace w rozmiarze 120×200 należą do grona największych materacy pojedynczych w ofercie producenta. W praktyce, na takim materacu mogą komfortowo spać dwie osoby o szczupłej sylwetce. To zresztą kolejny plus dla tego materaca. W młodym wieku często pojawiają się pierwsze miłości i spotkania na wspólne oglądanie filmów i seriali. Większy materac będzie tu jak znalazł. Warto jedynie zwizualizować aranżację wnętrza, aby sprawdzić, czy tak duże łóżko nie zajmie zbyt dużej przestrzeni. W pokoju młodzieżowym potrzebna jest także strefa do nauki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca 120×200?

Przy zakupie materaca musimy uwzględnić szereg kryteriów. Zacznijmy od wypełnienia materaca. W przypadku łóżek jednoosobowych mamy pełną swobodę. Jeśli chodzi o materace sprężynowe, należy pamiętać, że modele bonellowe oferują elastyczność powierzchniową (cała powierzchnia dostosowuje się do nacisku ciała), a modele kieszeniowe i multipocket elastyczność punktową (materac dostosowuje się do nacisku w konkretnych obszarach). Bardzo pozytywnymi opiniami cieszą się także nowoczesne materace piankowe. Oferują one wysoką higienę snu oraz maksymalny komfort. Modele piankowe w porównywalnej jakości są jednak droższe od sprężynowych.

Kolejnym czynnikiem jest twardość materaca. W ofercie większości producentów znajdziemy czterostopniową skalę: materace miękkie H1, średnio-twarde H2, twarde H3 oraz bardzo twarde H4. Drogowskazem przy wyborze twardości jest waga naszego ciała. I tak, materac miękki stosujemy przy wadze poniżej 60 kg, średnio-twardy w przedziale 60-80 kg, twardy 80-100 kg, natomiast bardzo twardy w przypadku osób ważących więcej niż 100 kg. Jeśli waga znajduje się na styku, można wybrać materac dwustronny, w którym zastosowano zmienną twardość po obu stronach.

Gdzie kupić komfortowy i trwały materac 120×200?

Wymagającym osobom polecamy zakupy przez Internet. W sklepach online możemy liczyć na znacznie szerszy wybór produktów, dzięki czemu, łatwiej jest sięgnąć po materac 120×200 dostosowany do indywidualnych potrzeb. W sklepie Kaszmirowysen.pl dostępne są nowoczesne materace kieszeniowe, piankowe, lateksowe i multipocket. Wystarczy dobrać rozmiar, twardość oraz dodatkowe funkcje, np. właściwości masujące, które wspomogą proces regeneracji podczas snu. Zaletą zakupów w tym miejscu jest możliwość kupienia jakościowego materaca w dużo niższej cenie. Dołóżmy do tego szybką realizację i wygodną dostawę pod wskazany adres, aby przekonać się o wszystkich walorach zakupów online.

Źródło: Materiał partnera 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.