zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Masz uwagi na temat komunikacji miejskiej? Zgłoś się do Rzecznika ZKM

Dziś podczas spotkania Prezydenta Zawiercia z młodzieżą zawierciańskich szkół poinformowano o utworzeniu nowej funkcji w Zakładzie Komunikacji Miejskiej – Rzecznika ZKM.

Rzecznikiem ZKM został Maciej Zaremba, nowy dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia. Jak podkreślał, będzie to zarówno rzecznik prasowy jak i rzecznik pasażera – w każdą środę w godzinach 10:00-13:00 w siedzibie ZKM będzie on pełnił dyżur, w trakcie którego pasażerowie będą mogli składać skargi, uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w Zawierciu.

Z każdego spotkania zostanie sporządzana notatka, która trafi do prezydenta Zawiercia oraz prezesa ZKM, ponieważ te osoby muszą wiedzieć, co dzieje się w komunikacji miejskiej. Będę również obsługiwał media społecznościowe, gdyby coś ważnego wydarzyło się w innych godzinach  – mówi Maciej Zaremba.

Dzisiejsze spotkanie młodzieży zawierciańskich szkół dotyczyło działania komunikacji miejskiej i było pierwszym z kilku spotkań z mieszkańcami Zawiercia na temat kursowania autobusów. W planach spotkania m.in. z seniorami oraz osobami z ograniczeniami ruchowymi.

7 KOMENTARZY

 1. Panie Maćku – BRAWO! świetna inicjatywa.
  Znamienne, że info pojawia się na niezależnej stronie.
  Podczas, gdy na stronie UM i ZKM nie ma o Panu wzmianki.
  Życzę powodzenia w działaniach, liczę, że UM i ZKM pochwalą się Pana obecnością na swoich stronach i udostępnią Pana email.

 2. Super pomysł Pana Prezydenta Łukasza Konarskiego
  Może przez te kontakty z Panem będzie można zaprowadzić porządek w liniach autobusowych i ich kursowaniu

 3. Na stronie http://www.zawiercie.eu znalazła się informacja, że “Prezydent rozmawiał z młodzieżą o komunikacji miejskiej”.
  Pan Prezydent powiedział niewiele, z młodzieżą rozmawiał Pan Maciej. I nie ma w tym nic złego, w końcu po to Pan Prezydent ma swoich ludzi.
  Nie wypada jednak podawać naciąganych informacji na oficjalnej stronie UM. Może to podkopać zaufanie tak skutecznie budowane przez Pana Macieja. Uczniowie widzieli jedno, w notatce jest drugie.
  Proponuję poprawić notatkę i nie promować Pana Prezydenta sposobami z poprzednich kadencji.
  Powodzenia!

 4. Konsultacje w autobusie i na dworcu pkp w tych godzinach lub . Np. od 12 do 15.00. 3 dni w tygodnu i spisywac co ludzie mowia. Narzakaja ze autobus nie dopasowany nastepny do tego co teraz przyjechał. Lub czym dojade do Wlodowic a jest niedziela. Zrobić tablicę informacyjną i skrzynkę na listy i uwagi obok przystanku pkp centrum przesiadkowego. Niech ludzie wrzucają wiadomości do rzecznika . Tablice on line. Tablice o której jaki autobus odjeżdża jak monitor komputera Duża wyraźną jak na peronie pkp. Stoisz na przystanku pod wiatą a deszcz pada na ciebie. Wiaty nie mają swojej funkcji. Jest mało miejsca a dużo osób. Powinny być busy co 20 minut, w miejsce autobusów czerwonych, które żadko jadą. Np. Kroczyce do Siewierza co 20 minut. Takie mini autobuse czerwone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.