zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Martyna Tyszczak-Sołtysik nową dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu

We wtorek 18 sierpnia Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił wynik naboru na stanowisko dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do konkursu ofert ogłoszonego 4 sierpnia na stanowisko dyrektor MOPS w wymaganym terminie (do 14 sierpnia) zgłosiła się jedna osoba. Nową szefową zawierciańskiego MOPS-u została Martyna Tyszczak-Sołtysik. Ma 33 lata. W MOPS-ie pracuje od lutego 2012 roku, od lipca 2019 roku pełniła funkcję kierownika Działu Pomocy Środowiskowej i Obsługi Projektów.

Nominacja jest dla mnie szansą na dalszy rozwój. Jako Kierownik Działu starałam się być partnerem do współpracy, zamierzam to kontynuować będąc Dyrektorem. Pomoc społeczna jest mi bliska od lat, jestem społecznikiem z natury i będzie to podstawa do pełnienia obecnej funkcji – powiedziała Martyna Tyszczak-Sołtysik.

Zdjęcie: Facebook Martyna Tyszczak-Sołtysik

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

27 KOMENTARZY

 1. Ciężko powiedzieć coś dobrego na temat wszystkich ostatnich wspaniałych nominacji bo co jedna to lepsza, a każda od wiceprezydentek poczynając to fachowcy że hej. Straszne bo nie śmieszne!

 2. Młodość, inteligencja i aparycja nie zawsze wystarcza aby zastąpić doświadczenie i znajomosc złożoności zagadnień związanych z pracą pomocy społecznej. Kolejny raz jednak wystarczy wiedzieć z kim się przyjaznic. Nie zycze tej Pani zle ale przede wszystkim GRATULUJĘ odwagi.

 3. A lojalny wobec p. Konarskiego P. Radosz 20 lat pracy w MOPS i nie odważył się wystartować ?? Czyżby miłość do kobiet zwyciężyła ?? Zawiercianskie rządy babskie .

 4. 1 rok na stanowisku kierowniczym za poparcie Lukasza w kampanii. Wcześniej kilka lat jako pani od starszych osob. A kto wie kim ona jeszcze jest? Moze chrzestną siostry wujka szwagra zony dziecka. TO wyglada na typowy awans u Lukasza. One tylko z tego klucza idą.

 5. Złota dziewczyna koleżanka szybko awansowała co było do przewidzenia. Za odważne posunięcia naszego Łukasza. A jak to się skończy 😊 różnie mówią ale w 2014 roku w lipcu też wszyscy byli pewni siebie zwłaszcza tamtejszy wlodaż. Tylko pogratulować nie tylko Martynie ale i Łukaszowi bo zrobił z tego miasta prywatny folwark dla siebie swoich bliskich rodziny i koleżanek kolegów.

   • Dziewczyna dlugo pracowala na to dzbany studia do tej pory aktywnie , dziala w wolontariacie od lat pomogła bardzo dużo ludziom ze mloda to bardzo dobrze potrzebne sa mlode glowy zeby działać pełną parą. MASAKRA LUDZIE !!!!SAM SIEBIE ZWERYFIKUJ ILU LUDZIOM POMOGLES BEZ JAKIS PROFITÓW BO WIEM ZE MARTYNKA BARDZO WIELU. GRATULACJE DLA DZIEWCZYNY NIECH DZIAŁA PO SWOJEMU !JESZCZE RAZ GRATULUJE MARTYNA

 6. Pomagać można wielu osobom ale stanowiska się za to nie dostaje, tylko za kompetencje, a nie podlizywanie czy jakieś tam jak tu piszą pokrewieństwo czy coś. Jak na to się patrzy to naprawdę niedobrze się robi widząc te specjalistki na każdym stanowisku. Ech, aby jakoś do końca kadencji, a potem wszystkich wyrzucić oby tylko nie został prezydentem ten co to ma tyle ciągle do powiedzenia w radio Zawiercie bo będzie to samo.

 7. A gdzie ten konkurs był ogłaszany??? Bo nie wierzę ,że tylko Pani Martyna chciała startować. Pozdrowienia dla dziadka Romana Tyszczaka ….. radnego Zawiercia

 8. Posiada wiedzę i umiejętności a przy tym dużą wrażliwość na drugiego człowieka. Właściwa osoba na to stanowisko

 9. Konkurs ogłoszony na BIP urzędu. Trzeba było złożyć swoją ofertę a nie krytykować. Jak widać po komentarzach większość krytykujących nie zna Martyny. Ale oczywiście najwięcej szczekają.

 10. spełniła wymagania oferty pracy więc nadaje się do jej wykonywania. kogo mieli wybrać jak nikt inny chętny nie zgłosił się lub nie spełnił wymagań oferty. może mops poprawi swoje funkcjonowanie, zobaczymy. powodzenia w nowym biurze/pokoju.

 11. Do Zawierciok. Nikt inny się nie zgłosił bo tak miało być. Ustawka. Od początku czyli od wyboru drugiej wice miś czyli wice prezydent było wiadomo że fotelik który opuściła zajmie jej koleżanka i koleżanka Łukasza . To było do przewidzenia więc ogłoszenie konkursu na to stanowisko to tylko formalność. Po co inni mieli się starać jak wiedzieli zevniejscecjestcdla Martyny

 12. A gdzie ta Pani spełniła wymóg w zakresie pełnienia dotychczas stanowiska urzędniczego kierowniczego przez co najmniej 5 lat? To jest wymóg ustawy o pracownikach samorządowych. Ustawka od samego początku do samego końca. I jeszcze te zachwalanie i ujadanie przez koleżanki i kolegów. Paranoja. Ale, co tu się dziwić. Jaki Pan, taki kram. Nie mogę się doczekać końca kadencji obecnego włodarza nieudacznika, zatrudniającego niekompetentnych kolesiów i koleżanek.

  • Mieszkańcu, a wskażesz mi proszę podstawę? Z tego co widzę, ustawa o pomocy społecznej w związku z przepisami ustawy o pracownikach samorządowych mówi o pięcioletnim stażu pracy. Nijak nie mogę się doszukać informacji, że staż ten ma dotyczyć stanowiska kierowniczego.

   • sama powiedziała pracuje w mopsie od 8 lat i od roku jest kierowniczką działu. w ogłoszeniu pracy nie było zapisu, że musi to być minimum kierownik, tylko osoba z wykształceniem wyższym i doświadczeniem zawodowym minimum 5 lat, gdzie w minimum 3 lata to mops. taka oferta pracy, mogło startować wielu pracowników z mops

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.