zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Łukasz Konarski został Prezydentem Zawiercia [OFICJALNE WYNIKI]

Łukasz Konarski został Prezydentem Zawiercia w kadencji 2018-2023 – to już pewne, Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalny wynik wyborów.

Według danych z 38 komisji wyborczych Łukasz Konarski otrzymał 9 836 głosów (53,70%), z kolei dotychczasowy Prezydent Zawiercia Witold Grim – 8 482 (46,30%). W wyborach uczestniczyło 18 318 mieszkańców miasta.

Łukasz Konarski zdobył najwięcej głosów w 38 komisjach obwodowych, Witold Grim wygrał w sumie w 9 obwodach wyborczych – m.in. w Blanowicach, Bzowie (tam zdobył największą przewagę głosów: 292-109), Kromołowie (nieznaczne zwycięstwo – o 12 głosów w stosunku 215-227), Żerkowicach, a także w Kromołowie w jednym z obwodów w OSiR-ze, SP9, DPS-ie i Przedszkolu nr 4.

Szczegółowe informacje na stronie PKW.

32 KOMENTARZE

 1. Fajnie byłoby, żeby Zawiercie wreszcie odżyło i zajęło w końcu należną mu pozycję !!! Przystąpiło do GZM, przyciągnęło lepiej opłacane miejsca pracy i zaczęło budować !!!Gratulacje dla Łukasza !!!

 2. GRATULACJE!!! Panie Konarski wreszcie doczekalismy zmiany w Zawierciu i jednocześnie koniec rządów “Lesnych Dziadków” Układ został rozwalony. BRAWO

 3. Panie Konarski glosowalem na PanaPana. Prosze teraz przygotowac taczki I caly stary uklad wzajemnej adoracji wywalic. Zawiercie stagnuje pod kazdym wzgledem. Jest Pan chyba ostatnia deska ratunku. Prosze dzialac.

 4. Niech Pan nie idzie na współpracę z roznej masci mlodymi “spolecznikami” i innymi “dzialaczami z PSL”. Doskonale Pan zapewne wie, o kogo chodzi.

 5. Gratulacje dla Prezydenta elekta. Wreszcie miastem będzie rządził Prezydent, a nie Rada Gospodarcza. Gratulacje dla mieszkańców za rozwalenie układu.

 6. Panie Witoldzie, odsyłał Pan na emerytury teraz Suweren Pana odesłał na emeryturę. Mam nadzieję że przed odejściem dostanę odpowiedź w ramach informacji publicznej o którą zapytałem w październiku a jutro upływa termin zgodnie z KPA.

  • Nie popierałam Pana Grima, ale mam pytanie w związku z powyższym komentarzem – w jakim wieku wiec ludzie według autora komentarza powinni odchodzić na emeryturę? W Zawierciu mamy pełno młodych, ambitnych i WYKSZTAŁCONYCH osób, które chciałyby podjąć prace. Rozumiem, ze maja jej szukać poza terenem Zawiercia, bowiem osobom z wiekiem emerytalnym nie chce sie siedzieć w domu?

   • Nie chodzi o mieszkańców w wieku przedemerytalnym tylko o p. Grima, który nakazał odejść na emerytury swoim pracownicom a które nie chciały jeszcze odchodzić na emeryturę! Niech teraz przekona się na własnej skórze jak to jest odsyłać ludzi na emeryturę gdy ktoś tego nie chce.

    • Ja tez nie mowię o mieszkańcach Zawiercia tylko o osobach które chciałyby pracować np. w urzędzie miasta, a nie maja takiej możliwości, gdyż niektóre osoby mimo wieku emerytalnego chcą siedzieć dalej w pracy i grzać posadkę.

     • wszystkie stare urzędnicze prókwy z UM, jeżeli nadają się na emeryturę, to powinny na tą emeryturę odejść. Jedna, młoda wykształcona osoba zastąpi pięć takich i jeszcze będzie miała zapał do pracy. Osoby w wieku emerytalnym mogłyby zostać, ale tylko te o wyjątkowych kompetencjach i wiedzy. Pozostali w kapcie i wnuki bujać.

     • Do Anonim. Poziom tego komentarza świadczy tylko o braku wykształcenia i kultury. Mam nadzieję ze czas szybko plynie i tym prokwem bedziesz sama. A co do młodych to właśnie sobie przyjął znajomych Pan Grim ktorzy nic nie robią tylko po znajomości o kasę się upominaja. A tak dla informacji twojej to starsi zasłużeni pracownicy chcieli odejść na emerytury tylko w sposób kulturalny i a nie wyrzuceni przez Pana Grima i jego służebna Panią sekretarz. Wiec teraz witamy Pana Grima w gronie emerytów.

     • Szanowny Panie, to szczera prawda. Zawierciańscy urzędnicy są znani ze swojej arogancji wobec petentów. Znam tą sytuację zarówno z własnych doświadczeń, jak i doświadczeń różnych moich znajomych, którzy mieli to “szczęście” cokolwiek w zawierciańskich urzędach załatwiać. Ta mentalność wyrobiona podczas czasów komuny, gdzie to urzędnik z magistratu często z łaski podejmował decyzje o czyimś “być albo nie być” w naszych urzędnikach starszej daty tkwi do dziś. W żadnym śląskim urzędzie nie spotkałem się z takim podejściem. Tam urzędnik jest dla petenta, a nie na odwrót. Najwyższa pora zmienić to myślenie, jeżeli nasze miasto ma być traktowane poważnie. Doskonale wiem, że ja też będę kiedyś stary, taka jest natura czasu. Trzeba też wiedzieć, drogi Panie, kiedy należy już zejść ze sceny.

 7. ZAWIERCIANIE WRESZCIE DEMOKRACJA ZADZIALALA NIE OLALISMY WYBOROW BRAWO MY! BRAWO PANIE PREZYDENCIE!!!! Panie Mazur Panie Porc liczymy w sejmiku na dobre działania dla powiat zawiercianskiego!!!!

 8. Panie Prezydencie społeczeństwo chce Galerii Handlowej w mieście, nie na uboczu, więc jak pojawi się inwestor na Blaszankę na Leśnej to niech bierze te krzaki i tam buduje.

  Zaraz milony głosów będą sprzeciwuu, bo zakorkuje się miasto (i tak jest już zakorkowane), bo drobny handel upadnie (inna klientela, kto kupuje w galeriach, to i tak nie korzysta ze straganów)

 9. Panie Prezydecie powalczyc o inwesora, aby zaklad gorniczy byl na terenie Zawiercia! Pogonic “lewe” stowarzyszenie nie dla kopalni, ktore bylo czescia ukladu.

  • Nareszcie głos rozsądku w sprawie kopalni. W obecnej sytuacji to jedyna poważna inwestycja, która do impuls do rozwoju naszego miasta i spowoduje, że pojawią się inni inwestorzy i wtedy runie patologiczny rynek pracy i szara strefa w Zawierciu, która jest żerowiskiem dla geszefciarzy z NIEDORAJDY GOSPODARCZEJ utworzonej przez Grima.

  • Dokładnie. Kopalnia to powinien być priorytet, trzeba zrobić wszystko co możliwe że by tą inwestycję do Zawiercia przyciągnąć i przygotować się na nią, np. utworzyć klasy w zawodówkach i technikach przygotowujące ludzi do pracy w tym sektorze.

 10. Wygrał wybory gratulować trzeba! Sam glosowalem na niego, teraz czekam na audyt który byl zapowiedziany i pytanie czy będzie on jawny czy nie?

 11. Gratulacje. Dziadek na emeryturę ! Koniec się dożynkami strażą kościołem i remizę, a czas zacząć prawdziwą pracę na rzecz naszego miasta !

 12. Panie Prezydencie Grim wreszcie zajmie się Pan tym co normalni ludzie w Pana wieku robią. Dom rodzina z żoną na spacer Pan wyjdzie wnukami się Pan zajmie. Przegrał Pan z człowiekiem którego wcześniej wyrzucił Pan z pracy. Niech to będzie lekcja dla wszystkich.

 13. Mam nadzieje, ze powstawi nad rozbudowę infrastruktury w Zawierciu aby powstaly nowe miejsca pracy. Np. Ja dojeżdżam do pracy 30 km, szwagier 50 km swoimi samochodami do pracy. I poprawi sie rynek pracy… Az czasem mnie złość bierze jak widze na olx oferte pracy w Zawierciu za 13,7 brutto i jeszcze umowa zlecenie!!! A wymagania… Mam nadzieję ze skonczy sie w Zawierciu praca poniżej godności, praca niewolnicza… I ludzie zaczna zarabiać…!!! Oraz skonczy sie nepotyzm z praca w urzędach, przy rekrutacji… Rekrutacja do urzędu będzie przejrzysta, dostana sie ludzie po wykształceniu a nie po nepotyzmie i kolesiostwie… Testy do pracy będę jawne po wynikach rekrutacji…

  Postawi na bezpieczeństwo w Zawierciu, oswietli ulice, przejścia dla pieszych, postawi wiecej barierek bezpieczenstwa aby np. male dzieci nie wybiegaly na ulicę, powstana nowe kamery monitoringu,

  Powstanie budzet obywatelski, niech mieszkancy maja możliwość drobnych inestycji gdzie maja powstać, w tylu miastach jest… w Zawierciu nie?

  Duzo oczekujemy po nim…. Ale musi pamiętać, ze obietnic będzie rozliczany, nie spelni za 5 lat odda stolek…

 14. Ja bym proponował teraz tych wszystkich pociotków “urzędasów” na pysk i za drzwi. A do roboty kompetentnych i wykształconych ludzi, wszystkim nam będzie lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.