zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na Żabkach. Z 3. piętra bloku wypadła kobieta [ZDJĘCIA. AKTUALIZACJE]

W środę 13 maja przed godziną 10:00 na ul. Piłsudskiego w dzielnicy Żabki w Zawierciu wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Z trzeciego piętra jednego z bloków na Żabkach wypadła kobieta. W miejscu lądowania LPR został wstrzymany ruch.

AKTUALIZACJA – 10:34, ŚRODA 13 MAJA 2020 R.

Jak poinformował rzecznik sosnowieckiego pogotowia Arkadiusz Głąb, po przyjeździe karetki pogotowia ratunkowego na miejsce zdarzenia stan pacjentki znacznie pogorszył się, w związku z czym konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AKTUALIZACJA – GODZINA 10:47, ŚRODA 13 MAJA 2020 R.

Jak poinformowała rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka, kobieta po upadku z okna z 3. piętra została ze złamaniem kończyny dolnej przetransportowana do szpitala w Sosnowcu. Stan 64-latki jest stabilny.

AKTUALIZACJA – GODZINA 13:49, ŚRODA 13 MAJA 2020 R.

Zgodnie z informację otrzymaną od sierż. szt. Marty Wnuk, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu 54-letnia (w pierwszej wersji otrzymaliśmy z innego źródła informację o wieku 64 lata) kobieta wypadła z okna w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Zdjęcia: Agnieszka Seweryn

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

8 KOMENTARZY

 1. W nawiązaniu do rozmowy z Panem Peroniem, która to rozmowa odbyła się w Radiu Zawiercie. Kim jest Pan Peron aby ferrowac wyroki co jest zasadne, a co nie jest zasadne jeżeli chodzi o ul. Marszałkowska. Jakie posiada on kompetencje aby o tym mówić? Zajmuje się rewitalizacjami, zabytkami, problemami urbanistyki, architekturą szeroko pojętą? Może taką osobę niech redaktor zaprosi, a nie tego sztucznego człowieka, którego głównym zadaniem jest dowalenie obecnemu Prezydentowi. Redakcjo, litości, zachowujcie chociaż pozory obiektywizmu, nie zniżajcie się do poziomu zaproszonego gościa z wygórowanym ego. Naprawdę nie ma w tym mieście kogoś ciekawszego do zreferowania miejskich wydarzeń? Chyba że celem nie jest komentowanie, a dowalanie obecnej władzy, bo wyłącznie do tego ta marna audycja się sprowadza.

 2. Co Zenek jesteś na garnuszku Konarskiego i jego ekipy? Każdy mieszkaniec ma prawo wypowiadać się na temat inwestycji za publiczne pieniądze w naszym mieście, bo jest podatnikiem. Nie lubię pana Peronia, ale odnośnie Marszałkowskiej zgadzam się z nim całkowicie. Z moich kontaktów i rozmów wynika również, że tak myśli większość mieszkańców Zawiercia. Niech Konarski zorganizuje referendum odnośnie odbudowy synagogi na Marszałkowskiej i się przekona ilu mieszkańców tego pragnie.

  • Nie o to chodzi, chodzi o to dlaczego akurat ten Pan wypowiada się na ten temat, wolałbym aby o takich sprawach wypowiadał się ktoś, kto posiada stosowne kompetencje oraz inwestor tj. ten co bierze odpowiedzialnosc za wydanie tych pieniędzy. Chcialbym poznać zdamie drugiej strony. Jest wiele miejscowości, gdzie takie rewitalizacje przyniosły oczekiwany efekt. Blok mieszkalny za 3 mln. zł.? To obrazuje jakie pojęcie o obecnych kosztach budowy ma zaproszony gość. Żadnego.

   • Wcześniej wypowiadał się w tym temacie ten fachowiec od kultury i zabytków z mlekiem pod nosem – Kosoń. Dla mnie nie jest żadnym prezydentem miasta! Tak, że redakcja pyta o stanowisko i opinie także zwolenników!

    • Pan Kosoń nie jest żadnym przedstawicielem inwestora ani za nic nie ponosi odpowiedzialności. Traktujmy się poważnie. To obrazuje też w jaki sposób Redakcja /Radio traktuje swoich słuchaczy. – otóż niepoważnie. Albo zapraszamy poważne osoby i poważnie na dany temat rozmawiamy, albo nie. W tych mediach nie ma woli traktowania poważnie tego tematu, rzetelnego przedstawienia argumentów ZA lub PRZECIW. Zaprasza się nie ludzi którzy zajmują się tymi sprawami zawodowo, a można stwierdzić, że przypadkowe osoby. I jakie wnioski mamy my, słuchacze, wyciągnąć z tych rozmów?

     • Jak można tak bez należytego szacunku i estymy wypowiadać się o zastępcy prezydenta miasta Zawiercie-panu Kosoniu Jakubie!

 3. Poszkodowana wypadła z bloku przy ul. Piłsudskiego, a nie przy ul. Huldczyńskiego (jak to jest napisane w drugim zdaniu). W końcu nie wiadomo czy poszkodowana miała 64 lata, czy 54 lata.

 4. Najlepiej źle mówić o Prezydencie o Zastępcy że źle robią 2lata temu była inna władza i co było jescze gorzej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.