zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Latarnia morska w Zawierciu? Były prezydent Witold Grim twierdzi, że to pomysł Gabriela Dorsa. Ostra odpowiedź starosty

Witold Grim, prezydent Zawiercia kadencji 2014-2018 i obecnie radny Rady Miejskiej w Zawierciu opublikował w mediach społecznościowych pismo, które wystosował do prezydenta Łukasza Konarskiego. W piśmie proponuje, aby… wybudować w Zawierciu latarnię morską. Taki pomysł miał mieć starosta Gabriel Dors przed objęciem swojej funkcji w starostwie.

Ponadto przychylam się i wnoszę o zabezpieczenie środków finansowych w przyszłorocznym budżecie na budowę latarni morskiej. Pomysł budowy latarni morskiej nie jest nowym pomysłem. Jako pierwszy w 2017 roku wystąpił z nim przedstawiciel partii rządzącej w naszym terenie, były bloger a obecny Starosta Zawierciański P. Gabriel Dors, krytykując pomysł budowy tężni w naszym mieście zaproponował budowę latarni morskiej – czytamy w piśmie.

Witold Grim w piśmie do prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego podkreśla, że to miał być pomysł Gabriela Dorsa.

Cytuję pomysłodawcę: “Jako pierwszy zgłaszam pomysł, żeby w celu poprawienia atrakcyjności turystycznej Zawiercia wybudować latarnię morską. Proszę pamiętać, że to ja pierwszy wystąpiłem z tym pomysłem”. W pełni popieram pomysłodawcę natomiast lokalizację proszę uzgodnić z Panem Gabrielem Dorsem. Nieśmiało sugeruję aby światło latarni było widoczne z miejsca zamieszkania pomysłodawcy – czytamy w piśmie.

Co na to starosta zawierciański Gabriel Dors? Zapytaliśmy. Oto odpowiedź.

Przeczytałem, nie wiem jak nazwać pismo popełnione przez ex prezydenta, może wniosek Witolda Grima. Zastanawiam się czym podpadli mu, albo co niedobrego zrobili mieszkańcy ulic: Zacisze, Kombatantów i Przyjaciół. Łącząc wniosek, zapewne słuszny, dotyczący kompleksowego remontu tych ulic wraz moim happeningowym pomysłem budowy latarni morskiej, najzwyczajniej Pan Grim szydzi z mieszkańców tych ulic, gdyż ten pomysł latarni morskiej to była ironia, co średnio inteligentny czytelnik powinien zrozumieć. Nie zamierzam oceniać sposobu rozumowania ex prezydenta Grima, dlatego na ten aspekt spuszczę kurtynę milczenia. Ze względu na niedostępność mojego bloga od ponad 2 lat jestem pod wrażeniem, że ktoś, a w tym wypadku ex prezydent Grim archiwizował moje wpisy. Gdybym wiedział, że mam takiego wiernego fana, być może dalej bym go prowadził – napisał starosta Gabriel Dors.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

32 KOMENTARZE

 1. Znając zamiłowanie obecnego Prezydenta do łączenia w jedną uchwałę wydatków ważnych dla mieszkańców (remont oświetlenia ulicznego) i abstrakcyjnych (ozdoby świąteczne i kwiatki w doniczkach) jest szansa że w końcu się z byłym Prezydentem dogadają 😆😆😆

  • Niech se u siebie na wichurze w Białej Błotnej postawi latarnie ,a od Zawiercia niech się odp…..li🍾🍺🍾🍺🍾🍺🍾🍺

 2. Witold też popełnił ironię, ale ubieranie tego w oficjalne pismo wniosku do prezydenta miasta to już przesada. Chciał zażartować a wyszło głupio, piaskownica.

  • Ozdoby świąteczne i kwiatki w doniczkach są bardzo realne, a nie abstrakcyjne. Na razie abstrakcyjna wydaję się być obwodnica Zawiercia, bo prace miały ruszyć w maju a mamy październik i nadal nie ma pozwolenia na budowę

 3. Ja proszę Pana Grima o zajęcie się bieżącymi sprawami. Z wysypiska śmierdzi na cały Marciszów. I cisza. Dogadali się?
  A może lokalni radni potrzebują oficjalnego pisma od mieszkańców, bo póki co to są tak zajęci przepychankami zdalnymi, że nosa poza dom nie wystawiają, i nie wiedzą co się dzieje za płotem.

  • z wysypiskiem lepiej nie będzie, zapadła decyzja o budowie kolejnej kawerny na śmieci, czyżby przygotowania pod “bramę na śmietnik”? Przewidywany zakład do produkcji RDF przecież nie wszystko przetworzy z tych 100tys. ton śmieci ściąganych z innych gmin (ZGK aktualnie obsługuje mniej więcej 20tys. ton). Co nie nadaje się do recyklingu wyląduje na wysypisku na naszym terenie, a nie na terenie gdzie śmieci zostały “wyprodukowane”. Rysuje się smutna przyszłość.

 4. Brawo dla Maro! Wychodzi na to, że pan bloger rozumie ironię, ale tylko stworzoną przez siebie… Jaki bloger, taki starosta.
  ***** ***

 5. Kogo w mieście obchodzą te popierdywania emeryta? Świetnie się bawi? To super, ale od zabawy jest boisko. Jeżeli nic nie ma ciekawego do powiedzenia, to już lepiej aby nic nie mówił i nie pisał. Przegrywać też trzeba umieć.

   • Mnie to cieszy, że ma zdrowie i kondycję. Chciałbym jednak, aby swoje kompleksy związane z brakiem wygranej w wyborach wyładowywał na boisku, a nie poprzez prostackie sianie fermentu. Może Konarski powinien zwołać teraz sesję nadzwyczajną dla radnych, celem rozpatrzenia złożonego przez Radnego Grima wniosku dotyczącego zabezpieczenia środków na budowę latarni morskiej w Zawierciu. Pojdźmy na całość w naszym samorządzie, bo albo robimy sobie z pracy jaja, albo pracujemy poważnie. Dla mnie to żenujący spektakl przegranego.

 6. Skoro to miasto, reklamowane jest sloganem “dobrych połączeń”, a wskutek efektu cieplarnianego następuje wzrost poziomu wód, to kto wie, czy ten pomysł z latarnią kiedyś się nie ziści. Zawiercie miasto portowe, taką będziemy mieć łodnowę !

 7. W sumie drzwi do sracza sa-:) to czemu nie latarnia-:) a najlepiej port wybydowacw Krymolowie Warta do Gdanska a co? albo do Raciborza-:) Panoe Grim Pan sie przejedzie do miasta rodzinnegoni zobaczy ze mozna zrobic obwodnice a Pan co? GZM Pani Prezydent Zabrza powiedziala NO! Nie mial Pan argumentow a do np Chruszczobrodu ZTM ma linie !!

 8. Pan Grim więcej zdziała, gdy pokaże jak pan Dors nie dba o stan chodników przy drogach powiatowych. Wskazywanie w piśmie durnych wypocin Dorsa jest czystą głupotą jak cały blog Dorsa. Szanownej redakcji się chyba bardzo nudzi i nie macie na prawdę o czym pisać, a ważne tematy uciekają.

  • pan Dors wogóle o nic nie dba tylko o własny tyłek na stołeczku bo o to mu chodziło z resztą ma klapki na oczach o nie na okularach 🙂 jeszcze tak beznadziejnego starosty miasto nie miało, pan Dors ma talent do felietonów nawet całkiem niedawno coś póścił pokątnie w sieci boki idzie zrywać tak pisze mistrz polityki? dno

 9. Zawiercie uwolniło się od Lenia i wszyscy odetchnęli z ulgą . On sam przyczepił się do nas i zatruwa dobrą atmosferę. W Zawierciu bardzo dużo się zmieniło i to za sprawą obecnego Prezydenta.

  • Mosty kwieciem umajone,nad Wartą w parku lampeczki zawieszone,w MOKu popcorn pod Mickiewiczem…przypomnijcie,jakie jeszcze “osiągi”?

 10. Bardzo rzeczowa i bardzo wymowna odpowiedź Pana Starosty Dorsa. Może sam autor tego śmiesznego pisma nie zrozumie odpowiedzi Starosty, ale mieszkańcy …… ,, co średnio inteligentny czytelnik powinien zrozumieć.

  • Ogrodzenie było za Pana . wówczas dyrektora Grima , Przybysz nie jest w stanie ściągnąć do Zawiercia tyle ciekawych imprez co za dziadka Grima . Chcesz to Ci wymienię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.