zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji o parlamentaryzmie i filmie [PLAKAT]

W środę 17 maja odbędzie się kolejne Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji. Tym razem tematem przewodnim będzie „Polski parlamentaryzm i polska sztuka filmowa”.

Tym razem gośćmi wieczoru będą:

Prof. dr. hab. Andrzej Stroynowski – niekwestionowany autorytet w badaniach nad polskim parlamentaryzmem. Jego zainteresowania badawcze obejmują całość historii nowożytnej, od Rewolucji Francuskiej, poprzez dzieje obyczajów, gospodarki, wojskowości, kultury i wychowania, ostatecznie skupiony na problemach kultury politycznej. Autor książek, publikacji i biogramów ważnych postaci osiemnastowiecznej Rzeczypospolitej publikowanych w Polskim słowniku biograficznym. Autor rozważań zawartych w „Wieczorach sejmowych” . Prof.zw. zawodowo związany z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie.

Karolina Szlama – Zawiercianka. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, producentka filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklam, kierownik produkcji. Na swoim filmowym koncie może wymienić takie produkcje jak m.in.: Gejsza, Tomasz Majewski. Tak się robi historię. Aktualnie pracuje nad najnowszym pełnometrażowym kinowym filmem „Day Rises. I Fall.”(Dzień wstaje. Ja upadam) z udziałem międzynarodowej obsady aktorskiej.

dr n.hum. Stanisław Janicki – historyk kina, popularyzator sztuki filmowej, pisarz, dziennikarz, krytyk filmowy, reżyser, scenarzysta, twórca programów telewizyjnych „W starym kinie”, „Kalejdoskop Polskiego Filmu” oraz felietonista RMF Classic. Na swoim koncie ma ponad 40 realizacji, zarówno filmów fabularnych jak i dokumentalnych, krótkometrażowych i seriali oraz 10 książek o tematyce filmowej – niektóre z nich doczekały się wydań zagranicznych. Ekspert m. in. kina japońskiego i muzyki filmowej. Przez ćwierćwiecze związany z Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.