zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koronawirus w Urzędzie Miasta i Gminy Szczekociny: jedna osoba zakażona, trzy na kwarantannie

W czwartek 30 lipca burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Szczekociny Jacek Lipa poinformował, że jeden pracownik szczekocińskiego magistratu został zakażony koronawirusem.

Szanowni Państwo! Na dzień dzisiejszy mamy 1 nowy przypadek zarażenia Covid-19 na terenie naszej Gminy. Z przykrością stwierdzam, że jest to pracownik Urzędu Miasta i Gminy Szczekociny. 19 osób, zgodnie z decyzją PPIS w Zawierciu, zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie (w tym 3 pracowników Urzędu) – czytamy na stronie internetowej UMiG Szczekociny.

Jak zapewnia burmistrz Szczekocin, do 15 sierpnia sprawy urzędowe będzie można załatwić tylko przez telefon.

Zaistniała sytuacja nie ma żadnego wpływu na ciągłość pracy Urzędu Miasta i Gminy Szczekociny, lecz kontakt pracowników z interesantami w terminie do 15 sierpnia br. odbywać się będzie telefonicznie, za pomocą komunikacji elektronicznej bądź po wcześniejszym umówieniu spotkania. Podjąłem również działania zmierzające do przebadania wszystkich pracowników, a cały budynek Urzędu został zdezynfekowany. Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom zagrożenie epidemiologiczne zostanie zminimalizowane, wirus nie będzie się rozprzestrzeniał i niebawem wszystko wróci do normy. Dane zmieniają się dynamicznie, więc mogą być nieaktualne w momencie ich podawania.  Proszę wszystkich Państwa o dalsze respektowanie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Apeluję również o zachowanie spokoju. Proszę nadto ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w miejscach publicznych, a w kontaktach z innymi osobami zalecam zachować odpowiednią odległość – informuje szczekociński magistrat.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.