zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Koronawirus: nowe zakażenia w powiecie zawierciańskim, 10 osób z klubu siatkarskiego ma COVID-19

Jak we wtorek 20 października podało ministerstwo zdrowia, liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 9 291, w województwie śląskim 895 osób ma COVID-19. 9 osób spośród nich pochodzi z powiatu zawierciańskiego.

Mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165). Z powodu #COVID19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 192 539/3 721 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

W województwie śląskim odnotowano 895 nowych zakażeń i 15 zgonów.

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. Zmarli: w szpitalu w Bystrej 80-letni mężczyzna z Bielska-Białej; w szpitalu w Bielsku-Białej 91-letnia kobieta z Czechowic-Dziedzic; w szpitalu w Cieszynie: 75-letnia kobieta z Bielska-Białej, 70-letni mężczyzna z Wisły i 76-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej; w Cieszynie 87-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego; w szpitalu w Bytomiu zmarł 83-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego i 89-letni mężczyzna z Jaworzna; w szpitalu w Świętochłowicach zmarła 50-letnia kobieta z Świętochłowic; w szpitalu w Częstochowie zmarł 93-letni mężczyzna z Częstochowy; w szpitalu w Raciborzu zmarła 90-letnia kobieta z Częstochowy; w szpitalu w Kędzierzynie Koźlu 92-letni mężczyzna z Katowic; w szpitalu w Rudzie Śląskiej 65-letnia kobieta z Rudy Śląskiej i 87-letnia kobieta z Rudy Śląskiej; w szpitalu w Rybniku 65-letni mężczyzna z Rybnika – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

Oto dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu:

_

Wczoraj informowaliśmy o kwarantannie prezydenta Zawiercia. Z kolei w klubie Aluron CMC Warta Zawiercie stwierdzono 10 zakażeń COVID-19.

Niestety, nie mamy dobrych wieści. 10 z 20 testów RT-PCR na zakażenie SARS-CoV-2 przeprowadzonych wśród osób związanych z naszym klubem dało wynik pozytywny. Na podstawie przeprowadzonych testów liczba zakażonych siatkarzy wzrosła do ośmiu. U wszystkich zaobserwowano niektóre z objawów charakterystycznych dla lekkiego przebiegu COVID-19, takich jak gorączka nieprzekraczająca 38°C, utrata węchu i smaku, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, kaszel, katar czy ogólne osłabienie. Objawowy przebieg zakażenia, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, odsunie niestety w czasie zakończenie izolacji domowej. Siatkarze oraz sztab medyczny pozostają w stałym kontakcie z lekarzem POZ, który nadzoruje przebieg izolacji. W związku z tym klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań. O wszelkich decyzjach w tej sprawie będziemy niezwłocznie informować. Pozytywny wynik otrzymała również jedna osoba ze sztabu szkoleniowo-medycznego oraz jeden przedstawiciel działu organizacyjnego, który miał najczęstszy kontakt z drużyną. U obu tych osób zakażenie ma charakter bezobjawowy. W związku z tym Biuro Klubu do odwołania pracuje w trybie zdalnym, kontakt jest możliwy wyłącznie telefonicznie (+48 602 620 700) lub przy pomocy poczty elektronicznej (klub@aluroncmc.pl). Klub ustalił, że osoby chore lub zakażone, które chcą podać do publicznej wiadomości swoje dane, zrobią to za pośrednictwem prywatnych kont w mediach społecznościowych – czytamy na stronie internetowej klubu Aluron CMC Warta Zawiercie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.