zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Korek na DW796. Wprowadzono ruch wahadłowy w związku z budową ronda na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej

Trwa budowa ronda na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w ramach budowy kolejnego odcinka tzw. zachodniej obwodnicy Zawiercia.

– Firma Tranzit wygrała przetarg i wykona ostatni odcinek zachodniej obwodnicy Zawiercia. Dziś przekazano plac budowy. Inwestycja jest możliwa, dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. Chodzi o około 50 metrów drogi oraz rondo, które połączy nową drogę z drogą wojewódzką nr 796. Będzie to zwieńczenie zachodniej obwodnicy miasta. To jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w powiecie zawierciańskim. Rondo ma powstać w okolicach stacji diagnostycznej przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w wysokości około 2 milionów złotych. Początkowo szacowaliśmy, że cała inwestycja może kosztować nawet 5 milionów złotych. Po przetargu okazało się, że całość będzie kosztowała ponad 2 mln 401 tys. zł brutto. Dodatkowo gmina wykona z własnych środków drogę od ronda przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej do wjazdu na tereny przemysłowe (koszt ponad 500 tys. zł) – czytamy na stronie zawierciańskiego magistratu w informacji z lipca 2020 roku.

Ruch wahadłowy wprowadzono kilkadziesiąt metrów za torami kolejowymi w kierunku Zawiercia. Wykonawca inwestycji ma czas do końca listopada 2020 roku na zakończenie budowy.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

7 KOMENTARZY

  1. Tu dopiero będą korki jak zostanie wybudowana obwodnica Zawiercia i Poręba a jednocześnie nie wybuduje się dwupoziomowego skrzyżowania z nowo tworzona linia kolejowa do Pyrzowic …
    To tu będzie główny zjazd z obwodnicy do Miasta …

    • Ale ty pierdzielisz w kółko o jednym……. Ta linia kolejowa to chyba pomyliła ci się z metrem które jeździ co kilka minut, ale też tylko w szczycie….

      • planowanych jest około 20-stu pociągów dziennie, w godzinach szczytu będzie problem, samochody będą stały chyba aż na obwodnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.